PARTIZAN BEZ ODGOVORA NA RAFALNU PALJBU HUVENTUDA! Crno-beli UBEDLJIVO PORAŽENI u Badaloni!

02.02.2022

19:13 >> 22:15

Košarkaši Partizan poraženi su u okviru 12. kola Evrokupa od Huventuda rezultatom 92:84!

Otvorio je Partizan sa visokom energijom utakmicu i završio prvu četvrtinu sa dvocifrenom prednošću.

Odmah je pojačao ritam Huventud i na taj način uhvatio nespremnim igrače Partizana. Krenuli su crno-beli da greše u napadu, što je domaća ekipa znala da iskoristi. Oni su preokrenuli meč i do kraja malo po malo povećavali razliku!

Treba dodati da je Huventud sjajno služio šut za tri poena (16/35), na koji Partizan nije imao spreman odgovor.

Ovom pobedom Huventud je blizu da osigura prvu poziciju grupe A koja bi mu osigurala prednost domaćeg terena kroz ceo plej-of, osim u finalu koje je planirano da se održi u Beogradu!

Crno-beli imaju osam pobeda i četiri poraza, baš kao i Lokomotiva, naspram španskog tima koji ima skor 10-2 i bolji međusobni skor.

HUVENTUD - PARTIZAN

92:84

(16:27; 25:15; 28:17; 23:25)

Kraj

Četvrta četvrtina

10. minut - Lesor oba puta siguran sa linije penala!

Ribas vraća dva poena sa linije slobodnih bacanja.

Penal završnića u Badaloni. Ovog puta Smailagić oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja!

9. minut - Nova trojka Huventuda!

Tajm-aut Partizan.

Panter pogađa za tri!

4/15 za tri ima Partizan, Huventud čak 16/32!

Faul u napadu Lesora.

Madar oba puta siguran sa penala!

7. minut - Trojka Madara!

Koliko sreće samo za ekipu Huventuda! Promašili su šut za tri poena, ali lopta je jedva okrznula obruč i donela im nov napad iz kojeg postižu daleku trojku!

Nova trojka Huventuda na isteku napada.

5. minut - Dve trojke Brendona Pola koji donosi plus 13 Huventudu, a zatim i provocira klupu Partizana.

Smailagić pogađa za tri poena!

Odličan Madar, koji krade Tomiću loptu!

Propustio je Partizan šansu da dodatno priđe ekipi Huventuda!

Jeftina greška i ekipe Huventuda!

3. minut - Mur baca lob za lake poene Smailagića!

Još jedna trojka Derika Vilisa.

Lesor novim poenima drži Partizan u igri!

Panter postiže nove poene!

1. minut - Prelep potez Lesora koji iz rolinga uz faul donosi bitne poene crno-belima! Pogađa dodatno bacanje Matijas Lesor!

Vilis je imao otvoren šut za tri i vraća dvocifrenu prednost Huventudu.

Treća četvrtina

10. minut - Na ivici incidenta u Badaloni! Crno-beli odgovaraju na provokacije Španaca!

Sudije pregledaju snimak!

Neportska Dangubić! Nesportska Buskets! Tehnička Ledej i Vives!

Promašuje Mur otvorenu trojku, ali faul na Smailagićem u skoku koji realizuje oba bacanja! Prvi njegovi poeni na meču!

Dobra finta Ribasa koji opet pogađa sa zvukom sirene.

Fauliran je Kevin Panter u poslednjoj sekundi treće četvrtine pri pokušaju za tri poena! Trener Huventuda je tražio da sudije pregledaju snimak!

Poništena odluka!

9. minut - Panter promašuje bacanje. Lesor oba puta siguran!

Sjajno zakucavanje Birgandera.

Birgander odličan i na drugoj strani, blokadom zaustavlja crno-beli, a onda postiže nove poene za plus osam Huventuda!

Poeni Ledeja pod faulom! Pogađa Ledej dodatno bacanje.

Četvrti faul Kuruca koji šalje Huventud na liniju slobodnih bacanja.

Vives oba puta precizan.

Nova izgubljena lopta crno-belih!

Opet Huventud dolazi do lakih poena! Prvi put dvocifrena prednost Huventuda!

7. minut - Basas siguran sa linije slobodnih bacanja.

Nakon promašaja Smailagića za tri poena, Ledej pravi faul, a zatim i tehničku!

Besan je Željko Obradović na Smailagića, i odmah ga šalje na klupu.

Basas je promašio bacanje za tehničku!

Partizan je ispunio bonus. Para pogađa oba bacanja.

Lesor polovičan sa penala.

Veliki promašaj Madara.

Sjajna blokada Matijasa Lesora!

Izašao je Madar, a umesto njega na parketu Dalas Mur.

Sada blokada i Ledeja!

Promašuje prvo bacanje Para. Drugi put siguran.

5. minut - Faul u napadu Smailagića.

Pogađa Derik Vilis novu trojku. Ponovo vodi Huventud!

Brza igra Španaca i nova trojka Basasa!

Odgovor Ledeja na drugoj strani!

3. minut - Sviran je faul Zagorcu na šutu za tri poena Brendona Pola na samom isteku napada. Ovakve stvari mogle bi da odluče pobednika u ovako tesnoj utakmici! Samo je jednom bio precizan Pol!

Ledej popravlja otpadak Zagorca!

Birgander iz okreta uz zvuk sirene za nove poene Huventuda!

Madar upisuje prve poene!

Ribas pogađa novu trojku!

1. minut - Pogađa Nemanja Dangubić za tri poena!

Poluvreme

Druga četvrtina

10. minut - Napokon koš Partizana. Pogađa Zek Ledej!

Poentira Panter i vraća prednost Partizanu!

Tajm-aut Huventud!

9. minut - Birgander uz nove poene dovodi Huventud na samo minus tri.

Krade loptu Ribas i lagano poentira na drugoj strani. Samo plus jedan za crno-bele!

Vilis pogađa sa zvukom sirene i dovodi Huventud prvi put u vođstvo!

Novi poeni Derika Vilisa. Provocirao je španski igrač a onda završio na podu nakon sudara sa Lesorom!

7. minutPanter pogađa oba bacanja!

Ribas ostaje sam na trojci i pogađa.

Druga lična za Vivasa, i sada će Avramović imati dva slobodna bacanja.

Promašio je prvo, drugo pogađa!

Birgander ostaje sam na ziceru i postiže četvrti poen.

Nesportski faul Pantera! Naseo je bek Partizana na provokacije Venture!

Promašaj Avramovića ali Dangubić na ofanzivnom skoku. Ne koriste ni ovaj napad igrači Partizana.

5. minut - Prekida Zek Ledej momentum Huventuda!

Na drugoj strani Basas vraća dva poena.

Prvi put večeras na parketu Avramović.

Šesti poen Zeka Ledeja!

Vives pogađa za tri poena.

3. minut - Prva lična za Nemanju Dangubića.

Sjajno se snašao Lesor i opet pogodio pod faulom! Ne postiže dodatno slobodno bacanje Matijas Lesor!

Nova trojka sjajnog Brendona Pola.

Vilis trojkom kažnjava promašaj Mura i smanjuje prednost Partizana.

Tajm-aut Partizan!

Tri napada zaredom nije iskoristio Partizan!

1. minut - Pet prema četiri u izgubljenim loptama za Partizan.

Ledej jednom rukom iznosi loptu na tablu i postiže nove poene!

Prva četvrtina

10. minut - Panter siguran sva tri puta sa linije slobodnih bacanja! Njegovih 10 poena!

Para ubacuje dva poena.

Prvi poeni Dangubića iz produženog koraka!

Sa zvukom sirene Basas pogađa za dva poena!

9. minut - Polovičan sa linije slobodnih bacanja Panter!

Kakva energija crno-belih!

Dalas Mur sjajno asistira za zakucavanje Matijasa Lesora!

Pogađa Brendon Pol prvu trojku na meču.

Lepo se provukao Panter i poentirao za dvocifrenu prednost Partizana!

Faul u napadu pravi Kuruc.

7. minut - Poeni iz rolinga za Lesora uz dodatno bacanje! Drugi faul Ante Tomića!

Prvi televizijski tajm-aut!

Lesor pogađa dodatno bacanje!

Gube loptu igrači Huventuda!

Lesor kupi otpadak Kuruca i pod faulom postiže nove poene! I drugi put siguran Lesor sa linije slobodnih bacanja!

Birgander upisuje prve poene!

Odličan ofanzivni skok igrača crno-belih!

Novi poeni Kevina Pantera!

Fauliran je Panter i imaće dva slobodna bacanja!

5. minut - Prvi poeni Kevina Pantera!

Ponovo poeni Pau Ribasa.

Novi poeni Kuruca! Njegovih sedam od devet poena Partizana na početku meča!

Savršeno dodavanje za Vilisa koji upisuje svoje prve poene!

Faul na zemlji Lesora nad Tomićem.

3. minut - Ribas na isteku napada ne pogađa za tri poena.

Prva izgubljena lopta crno-belih.

Novi promašaj Ribasa.

Još jedan prokockan napad Partizana.

Tomić baca lakat u glavu Lesora i pravi faul u napadu!

Trojka Kuruca!

Na drugoj strani Ribas vraća trojku.

1. minut - Prvi napad imaće Huventud.

Kuruc pogađa sa niskog posta za prve poene Partizana!

Partizan je u Badalonu stigao još u nedelju, što dovoljno govori o značaju ove utakmice za crno-bele.

Na ovaj put nisu krenuli Dušan Miletić, Uroš Trifunović, i najnovije pojačanje crno-belih Tristan Vukčević.

U prvom susretu ova dva tima u neizvesnoj završnici slavio je Partizan košem Pantera u poslednjim sekundama meča (67:66).

Huventud se nalazi na prvom mestu grupe A sa skorom od 9 pobeda i 2 poraza, dok je Partizan odmah iza sa učinkom 8-3.

Glavni sudija ove utakmice biće svima dobro poznata Ana Panter iz Nemačke. Pomagaće joj veoma iskusni Tomaš Travicki iz Poljske, dok je za drugog arbitra postavljen Sebastijan Klivaz iz Francuske.

Željko Obradović i Rade Zagorac

Trener Partizana svestan je kvaliteta večerašnjeg protivnika.

- Znamo šta nas očekuje u Badaloni. Oni su veoma dobro odigrali i prvu utakmicu protiv nas u Beogradu. Ekipa su koja ima kvalitet i zaista su dobro vođeni. Treba da se pripremimo i odigramo verovatno najbolju utakmicu do sada ako želimo neki pozitivan rezultat. Svi igrači su zdravi i dobri - istakao je Obradović.

Rade Zagorac, kapiten crno-belih, veruje da su u Huventudu zapamtili poraz iz prvog dela sezone.

- Oni su jedna od najkvalitetnijih ekipa u našoj grupi. Poznati su nam od prošle i ove godine. Nama je prošli duel sa njima bila jedna od možda i najvrednijih pobeda u dosadašnjem delu sezone i verujem da će to njima biti dodatni motiv. U dobrom raspoloženju čekamo tu utakmicu i mislim da ćemo biti spremni da odgovorimo zahtevima koji u duelu sa Huventudom neće biti mali - poručio je Zagorac.