PARTIZAN PREŽIVEO UTAKMICU ZA INFARKT: Panter SRUŠIO Huventud u paklu "Pionira"!

02.11.2021

22:07

Ekipa beogradskog Partizana savladala je ekipu Huventuda nakon dramatične završnice, razultatom 68:67! Uskoro opširnije...

U derbiju trećeg kola Grupe A, Evrokupa u Pioniru je pao španski Huventud u dramatičnoj završnici.

Ovo je bio sudar ekipa koje su neporažene u Evrokupu ali je ipak samo Partizan nastavio taj niz.

Partizan je loše započeo meč i dozvolio gostima da brzo steknu prednost od 11:2. Međutim nakon tajm-auta Željka Obradovića tu prednost je smanjio Ledej svojim zakucavanjem ali i trojkom Kuruca.

Na samom početku druge četvrtine crno-beli su obezbedili i pet poena prednosti posle trojke Zeka Ledeja, bilo je 22:17 i delovalo je da crno-beli preuzimaju kontrolu, ali tada je na scenu stupio Pau Ribas sa dve vezane trojke vratio prednost Huventudu.

U treću četvrtinu se ušlo rezultatom 39:34 u korist ekipe iz Badalone.

Sredinom treće deonice bilo je i 54:43 za Huventud, posle čega Panter trojkom vraća nadu Partizanu, ali na drugoj strani istom merom uzvraća Brodzijanski, pa se španski tim vratio na 11 poena prednosti.

Panter se isticao u najtežim trenucima, držao je Partizan, pogođao je trojke, ali se ni gosti nisu predavali te su do kraja treće četvrtine održali deset poena prednosti - 59:49.

Partizanu je trebala najjača poslednja četvrtina ikada odigrana.

Tako je i počelo. Skoro pet minuta crno-beli nisu primili koš i prišli su na samo tri poena zaostatka - 59:56.

Smailagić je dizao pionir na noge svojim sjajnim poenima i energijom! Atmosfera je dostizala vrhunac, a ''proključala'' je na 2:18 pre kraja, kada Smailagić pogađa trojku i Partizan prilazi na samo poen zaostatka - 63:62!

U nastavku je usledila završnica za infarkt. Igrao se poen za poen, na 39 sekundi pre kraja, Tomiću je dosuđen prekršaj u napadu, pa Partizan dolazi do još jedne prilike za vođstvo.

Panter je preuzeo odgovornost i još jednom pogadio za ''eksploziju'' na tribinama - 66:65 za Partizan!

Na semaforu je pokazivalo 28 sekundi do kraja, Partizan nije uspeo da se odbrani od Ribas koji je na 12 sekundi pre kraja poentirao za 67:66 u korist gostiju.

Nakon novog tajm-auta Željka Obradovića, Panter još jednom poentira i Partizan je poveo sa - 68:67!

Među crno-belima najviše se istakao Kevin Panter sa 18 poena, pratio ga je Ledej sa 13.

Kod gostiju najviše su se istakli Para sa 15 upisanih poena, Vilis sa 11, dok je Ante Tomić meč završio sa 10 poena.

Detaljniji tok meča možete pročitati u nastavku teksta.

IV četvrtina

KRAJ MEČA!!!

68:67 - PANTER POGAĐA!!!! Još 4 sekunde do kraja!

66:67 - Ribas pogađa! Još 12 sekundi do kraja! Tajmaut za Partizan!

40. Minut! 66:65! PANTER POGAĐA ZA 2 POENA!!! LUDNICA U PIONIRU, SVI SU NA NOGAMA. 28 SEKUDNI DO KRAJA

40. Minut - 64:65! Završnica za infarkt u Pioniru!!! Faul u napadu! Partizan ima poslednji napad na 39 sekundi do kraja!!!

38. Minut - 62:65! Precizni Španci sa linije slobodnih bacanja, ponovo su u prednosti!

37. Minut - 62:63! Ledej pogađa za 2 a zatim Smailagić pogađa TROJKU! Topi se predost gostiju!

36. Minut - 57:63! Rivers precizan sa linije slobodnih bacanja! Ponovo plus 6 za Huventud. Avramović ne pogađa za tri poena.

35. Minut - 57:61! Pogađa Ante Tomić slobodna bacanja! Panter ponovo na parketu!

34. Minut - 57:59! Realizovao Partizan slobodna bacanja! Da li se sprema veliki preokret?!

32. Minut - 54:59! MONSTUROZNO ZAKUCAVANJE SMAILAGIĆA! Preko dvojice igrača Huvetuda!

III četvrtina

KRAJ 3/4

30. Minut - 49:57! PANTER, TROJKA!!! Izmišlja poene Amerikanac! Ali gosti probijaju napad crno-belih i ponovo su na +10.

29. Minut - 46:57! TROJKA ZA HUVENTUD! Nije uspeo Partizan da poveže dva dobra napada!

29. Minut - 46:54! Panter pogađa trojku!!!! Vraća Partizan u život!

28. Minut - 43:54! Para pogađa trojku za Huventud! Prva dvocifrena prednost gostiju!

27. Minut - 43:49! Mur ponovo smanjuje prednost gostiju! Koprivica zatim gubi loptu ali na sreću Partizana, gosti su se spetljali u napadu.

26. Minut - 41:46! Ledej i Kuruc vezuju poene za crno-bele, ponovo hvataju zalet Željkovi igrači.

24. Minut - 36:43! Felis povećava prednost gostiju! Partizan žuri u napadu i ima dosta problema oko postavljanja odbrane

21. Minut - 36:41! Kuruc je zakucao za Partizan ali je nakon dva neuspešna napada Tomić uspeo da poentira za goste.

II četvrtina

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. Minut - 34:39! Avramović je fauliran prilikom kontra napada! Burno je reagovao kada su se protivnički igrači obrušili na njega da bi mu i pored sviranog faula oduzeli loptu!

18. Minut - 32:35! Druga TROJKA Dalasa Mura!

18. Minut - 29:35! Derek Vilis sjajno zakucava! Gosti ponovo na +6

17. Minut - 29:33! Maši Avramović dva slobodna bacanja! Tomić pogađa za Huventud ali Smailagić sa druge strane realizuje sjajnu kontru crno-belih!

16. Minut - 27:31! Rivas ubacuje dve trojke za redom! Huventud u seriji 6:0!

15. Minut - 27:25! Nakon skoro dva minuta bez poena, post prekida Smailagić! Partizan ponovo u vođstvu.

14. Minut - 25:25! Mur je pogodio trojku za Partizan! Ali su uspeli gosti da poravnaju rezultat! U nastavku, Madar je promašio šut za tri poena.

Kevin Panter

12. Minut - 22:23! Vezuje Huventut 6 poena, brzim napadima! Nikako da se jedna ekipa rezultatski odlepi!

11. Minut - 22:17! PRVA TROJKA ZA PARTIZAN!!! Lidej je sjajno šutirao i povećao prednost crno-belih!

I četvrtina

KRAJ 1/4

10. Minut - 19:17! Panter poravnava rezultat! Koprivica dovodi crno-bele u vođstvo!

8. Minut - 15:17! Uspeli su španci preko Rivasa da vežu poene i tako se ponovo vrate u prednost.

7. Minut - 13:11! PREOKRET PARTIZANA!!! Panter je izjednačio a Kuruc ponovo iskoristio kontru i ZAKUCAO! Serija Partizana od 9:0

7. Minut - 9:11! Odličan odbrana Smailagića, sjajna kontra Partizana! Serija crno-belih!

6. Minut - 7:11! ZAKUCAVANJE KURUCA!!! Sjajan prodor sjajni košarkaš krunisao je sjajnim zakucavanjem!

6. Minut - 5:11! Lidej je uz faul pogodio!!! Realizovao slobodno bacanje. Crno-beli smanjuju prednost rivala!

5. Minut - 2:11! Ipak nema prekide serije gostiju! Nastavljaju dobrim napadima u reketu crno-belih!

3. Minut - 2:9! Nastavili su seriju španci, došli do 6:0 ali Kevin Panter prekida seriju sjajnim prodorom!

1. Minut - 0:3! Prvi poeni za Huventud! Nakon sjajne akcije usledila su slobodna bacanja koje su i realizovali Španci. Partizan je promašio do sada dva šuta za tri poena. Črvsta igra u odbrani, nema lakih prodora ni sa jedne ni sa druge strane!

20.30 - Meč je počeo!!! Prvi napad za Huventud! Krade loptu Avramović i odmah kontra za Partizan!