KAKAV PREOKRET: Bogdanović SJAJAN u velikoj pobedi Atlante!

Autor: Republika

15.06.2021

05:30

Atlanta Hoksi su pobedom 103:100 uspeli da izjednače na 2:2 protiv Filadelfija Seventisiksresa.

Bogdan Bogdanović

Domaći Hoksi nisu dozvolili još jedan poraz na domaćem terenu. Filadelfija je prvi kraju prvog poluvremena vodila 18 razlike, ali je Atlanta strpljivo topila prednost tokom čitavog drugog poluvremena.

Ušli su u šutersku formu, zategli odbranu i izvojevali preko potrebnu pobedu. Tre Jang je pogodio odlučujuća bacanja, a Set Kari na drugoj strani promašio trojku za produžetak.

Jang je završio meč sa 25 poena i 18 asistencija. Uz njega je bio i Bogdan Bogdanović sa 22, 4/13 za tri, 5/11 za dva. Džon Kolind (14p, 12 sk) i Klint Kapela (12p, 13 sk) su ostvarili po dabl-dabl.

Kasnije zakazani meč između Klipersa i Džeza nije bio toliko neizvestan.

Los Anđeles Klipersi su dobili i drugu utakmicu na svom terenu sa 118:104.

Tandem Lenard-Džerdž je bio nenadmašan sa po 31 poenom. Markus Moris je ispratio sa 24, ostali daleko manje poena.

Donovan Mičel je sa 37 poena nastavio ludačku formu, ali nedovoljno da se ostvari brejk.