(VIDEO) KENEN I MORGAN SRUŠILI PARTIZAN: Katastrofalno drugo poluvreme KOŠTALO crno-bele u Kazanju!

14.10.2020

15:13 >> 17:51

Drugi poraz našeg predstavnika u Evrokupu.

RepublikaFoto: kkpartizan NIS
Kodi Miler Mekintajer

Košarkaši Partizana poraženi su u 3.kolu grupe A Evrokupa od Uniksa u Kazanju rezultatom 93:70.

Crno-beli su izgubili zahvaljujući katastrofalnom početku drugog poluvremena, a u trećoj deonici su ukupno primili čak 30 poena.

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio tandem Kenen/Morgan. Omaleni plejmejker je postigao 23 poena, dok je sjajni centar dodao 22. Kod crno-belih dvocifreni su bili Stefan Janković sa 12 koševa, Jaramaz je postigao 11, a Stefan Janković i Miler-Mekintajer su susret završili sa po deset.

Ovo je drugi poraz Beograđana u Evrokupu, Uniks je na 2:1, a Partizan će u narednoj rundi igrati u Turskoj protiv Basakšehira.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Uniks je savladao Partizan sa 93:70 i naneo mu je drugi poraz u grupnoj fazi Evrokupa

10.minut - Kraj susreta u Kazanju, ubedljiva pobeda domaćina.

8.minut - Novom trojkom Kenena domaći su stigli do 84:68 i mirno ulaze u finiš utakmice.

6.minut - Ruski tim pravi seriju od 6:0 kojom praktično rešava pitanje pobednika u susretu 3.kola (77:61).

4.minut - Mika je poentirao uz faul posle ofanzivnog skoka (71:59), nakon čega je trener domaćih Dimitris Priftis zatražio tajm-aut.

2.minut - Morgan je zakucavanjem doneo novih 15 razlike domaćima, koji vode sa 71:56.

Uniks vodi sa 67:53 pred poslednju četvrtinu

10.minut - Crno-beli su napravili seriju od 6:0 u finišu trećeg kvartala. Gordić je realizovao dva slobodna bacanja, Pejdž je pogodio trojku, a Miler-Mekintajer je zakucao u kontranapadu, međutim gosti sa velikih minus 14 ulaze u završni period igre (67:53).

9.minut - Nemanja Gordić je pogotkom sa poludistance smanjio zaostatak na 66:47, ali je u trećoj četvrtini presudila užasna odbrana gostiju koji su već primili 29 koševa!.

7.minut - Uniks odličnim šutem za tri poena dolazi do maksimalnih plus 22 (62:40), posle pogodaka Kenena i Smita, a uzvratio je Stefan Janković trojkom iz teške situacije (62:43).

5.minut - Crno-beli ne mogu ništa da pogode u drugom poluvremenu. Jedine poene postigli su još na samom startu 3.četvrtine, dok prednost Uniksa konstantno raste. Nakon dva pogođena penala Morgana rezultat je 53:36.

3.minut - Holand je u velikoj seriji u trećoj deonici, Rusi ponovo imaju lepu zalihu (46:34).

1.minut - Džon Holand otvara drugo poluvreme poenima, a odgovorio je Zagorac na dodavanje Dangubića (39:34).

Na kraju prvog poluvremena ruski tim ima vođstvo od 37:32

10.minut - Odlična završnica prvog poluvremena za goste, koju je krunisao Rade Zagorac trojkom iz driblinga (35:32). Ipak, u narednom napadu Trifunović je faulirao Kenena, a Amerikanac je sa penala postavio konačnih 37:32, a sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

8.minut - Mekintajer je podelio novu asistenciju, ovoga puta za Nikolu Jankovića, ali Uniks je konstantno na osam razlike (32:24).

6.minut - Centar "parnog valjka" je još jednom poentirao, a odgovorio je Morgan za 30:22.

4.minut - Partizan u mini seriji od 5:0, najlepšu akciju na meču odigrali su Mekintajer i Mika za 28:20.

2.minut - Raste prednost Uniksa, koji sada ima 13 poena prednosti - 28:15.

Na kraju 1.četvrtine Uniks vodi sa 22:13

10.minut - Dangubić je u završnici prvog kvartala smanjio prednost ruskog tima na 22:13, a tim rezultatom je i okončana prva četvrtina. Kenen i Morgan su najefikasniji sa po šest poena, dok je kod crno-belih prednjačio Jaramaz sa pet koševa.

7.minut - Partizan preko tri minuta nije uspeo da poentira, pa je Uniks na krilima raspoloženih Kenena i Morgana prvi put stekao dvocifrenu razliku - 18:8.

5.iminut - Uniks je počeo da pogađa sa distance. Ajzea Kenen je doneo plus pet Rusima šutem van linije 6,75 - 13:8.

3.minut - Posle dobrih odbrana na početku razigrali su se domaći koji vode nakon trojke Holanda - 5:3.

1.minut - Erik Mika je postigao prve poene na utakmici pogotkom sa poludistance - 0:2.