FRANCUSKA IDE U POLUFINALE: Očajni Kejn izbacio Englesku sa Mundijala

10.12.2022

22:00

Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Engleska - Francuska.

Hari Kejn posle promašenog penala protiv Francuske

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Mundijala u Kataru, pošto je na "Al Bajt" stadionu rezultatom 2:1 savladala selekciju Engleske.

Branioci titule su poveli u 17. minutu kada je Orelijen Čuameni sa nekih 25 metara poslao projektil u gol Engleza.

Izjednačenje "Gordom Albionu" doneo je Hari Kejn sa bele tačke, pošto je u 54. minutu sjajno izveo penal.

Ispostavilo se pobedonosni pogodak za Francuze postigao je Olivije Žiru 12 minuta pre isteka regularnog dela meča.

Ipak, na kraju je apsolutni tragičar bio Kejn, koji je u 84. minutu još jednom stavio loptu na belu tačku, ali ju je tada umesto u mrežu poslao nebu pod oblake.

Osim promašenog jedanaesterca, centarfor Totenhema u prvom delu iz nekoliko izglednih pozicija nije uspeo da matira klupskog saigrača, Uga Ljorisa, što dodatno pojačava utisak da je on glavni krivac za eliminaciju Engleza.

"Galski petlovi" će se za mesto u finalu boriti sa Marokom, koji je eliminisao Portugal.

Engleska - Francuska 1:2 (0:1)

/Kejn 54p - Čuameni 17, Žiru 78/

STADION: "Al Bajt" (Al Kor)

SUDIJA: Vilton Sampajo (Brazil)

ENGLESKA: Pikford - Voker, Stouns (od 90+8. Griliš), Megvajer, Šo - Henderson (od 79. Maunt), Rajs, Belingem - Saka (od 79. Sterling), Kejn, Foden (od 85. Rašford).

FRANCUSKA: Ljoris - Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez - Čuameni, Rabio - Dembele (od 79. Kejn), Grizman, Mbape - Žiru.

Tok meča

Kraj! Francuska je slavila rezultatom 2:1!

90+11. minut - Rašford je šutirao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

90+5. minut - Povredio se Stouns, a čini se da će ga zameniti Griliš.

Igraće se još osam minuta.

89. minut - Žuti karton je dobio Megvajer.

88. minut - Oprobao je udarac Maunt, ali je bio neprecizan.

84. minut - Nema gola! Kejn šalje loptu nebu pod oblake sa 11 metara!

82. minut - Drugi penal za Englesku na meču. Pritom je Teo Ernandez dobio i žuti karton.

81. minut - Potencijalni penal za Engleze! Ernandez je oborio Maunta u kaznenom prostoru, a sudija Sampajo ide da pogleda snimak.

78. minut - GOOOOOOOOOL! Žiru! Francuska vodi 2:1! Grizman je centrirao sa leve strane, a napadač Milana je nadskočio Megvajera, koga je lopta potom zakačila u rame i završila u mreži.

77. minut - Ogromna šansa! Žiru je sa peterca šutirao levom nogom, ali je Pikford izvanredno intervenisao.

75. minut - Žiru je pokušao glavom, ali lopta ide pored gola.

70. minut - Stativa! Megvajer je šutirao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je lopta samo "liznula" okvir gola.

60. minut - Soloprodor Sake nije krunisan golom, pošto je spreman bio Ljoris.

55. minut - Rabio je imao priliku, ali je Pikford dobro intervenisao.

54. minut - GOOOOOOOL! Hari Kejn sa bele tačke poravnava rezultat!

52. minut - Penal za Englesku! Oboren je Saka u kaznenom prostoru.

47. minut - Belingem je fantastično šutirao, ali je Ljoris još bolje odbranio.

Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

Poluvreme! Francuska vodi rezultatom 1:0.

Igraće se još četiri minuta u prvom delu.

43. minut - Žuti karton za Grizmana, zbog faula nad Vokerom.

39. minut - Pokušao je Mbape, ali lopta odlazi visoko preko prečke.

29. minut - Šutirao je Kejn iz daljine, ali je Ljoris odbio loptu u korner.

26. minut - Tražili su Englezi penal, ali posle konsultacije sa VAR sobom, sudija Vilton Sampajo je pokazao samo da se igra nastavi.

22. minut - Odlična šansa za Kejna, ali je njegov saigrač iz Totenhema, Ljoris, izašao kao pobednik u toj situaciji.

21. minut - Šo je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Ljoris bio spreman.

17. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Francuska vodi 1:0! Orelijen Čuameni je sa distance poslao bombu ka golu Engleza, a Pikford je bio kratak i morao je da vadi loptu iz mreže.

11. minut - Šutirao je Žiru glavom, ali pravo u Pikforda.

7. minut - Tvrd početak meča na "Al Bajt" stadionu.

Utakmica je počela!

19.55 - U ovom trenutku se intoniraju himne Engleske i Francuske.

19.45 - Ostalo je još 15 minuta do početka.

19.10 - Poznati su sastavi za ovaj meč.

Geret Sautgejt je odlučio da na teren pošalje sledeće igrače:

Pikford - Voker, Stouns, Megvajer, Šo - Henderson, Rajs, Belingem - Saka, Kejn, Foden.

Sa druge strane, Didije Dešan se opredelio za ovih 11:

Ljoris - Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez - Čuameni, Rabio - Dembele, Grizman, Mbape - Žiru.

19.00 - Evropski klasik u četvrtfinalu Mundijala počinje za tačno sat vremena.

Uvod

Reprezentacije Engleske i Francuske su dominantno stigle do četvrtfinala i vrlo verovatno su ekipe koje su do sada prikazale najbolji fudbal u Kataru, pa mnogi ovaj meč nazivaju finalom pre finala.

"Gordi Albion" je na prve četiri utakmice na turniru postigao 12 golova, uz samo dva primljena, dok sa druge strane "Trikolori" imaju gol-razliku 9:4.

Engleska i Francuska imaju bogatu istoriju međusobnih duela, pošto su se sastali 13 puta. Francuzi su upisali šest trijumfa, Englezi su slavili tri puta, a četiri utakmice su se završile nerešenim ishodom.