SENZACIJA: Maroko eliminisao Portugal i plasirao se u polufinale Mundijala

10.12.2022

17:56

Prvi put neka afrička selekcija se našla među četiri najbolje reprezentacije na svetu.

Marokanci slave pobedonosni gol protiv Portugala

Fudbalska reprezentacija Maroka plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru. Marokanci su u četvrtfinalu priredili senzaciju, pošto su savladali selekciju Portugala rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču dao je Jusef En Nesiri, koji je u 42. minutu iskoristio kiks golmana Porta Dioga Košte, koji je nepotrebno izleteo u prazno na centaršut.

Osim pogotka, Maroko je imao još jednu pravu šansu, u nadoknadi vremena drugog dela, ali je nije iskoristio Zakarija Abukhlal.

Sa druge strane, Portugalci su imali inicijativu tokom celog meča, ali je Bono svaki šut koji je išao u okvir gola sigurno zaustavljao.

Maroko - Portugal 1:0 (1:0)

/En Nesiri 42/

STADION: "Al Tumama" (Doha)

SUDIJA: Fakundo Teljo (Argentina)

CRVENI KARTON: Čedira (Maroko)

MAROKO: Bono - Hakimi, El Jamik, Sais (od 57. Dari), Atia-Alah - Onuahi, Amrabat, Amalah (od 65. Čedira) - Zijeh (od 82. Abukhlal), En Nesiri (od 65. Benun), Bufal (od 82. Džabrane).

PORTUGAL: Diogo Košta - Dalot (od 79. Orta), Pepe, Dijas, Gereiro (od 51. Kanselo) - Otavio (od 69. Vitinja), Neves (od 51. Ronaldo), Bernardo - Bruno, Ramos (od 69. Leao), Feliks.

Tok meča

Kraj! Maroko je u polufinalu svetskog prvenstva!

90+7. minut - Pepe šutira glavom, ali pored gola.

90+6. minut - Abukhlal je izašao sam ispred Košte, ali je bezuspešno pokušao da ga lobuje.

90+3. minut - Isključenje! Čedira dobija dva žuta kartona na brzinu i Maroko ostaje sa igračem manje.

90+1. minut - Ronaldo je šutirao, ali se isprečio Bono.

Igraće se osam minuta nadoknade.

87. minut - Žuta karta za Vitinju.

82. minut - Sjajni Bono čuva Marokance, posle fenomenalnog šuta Feliksa.

70. minut - Žuti karton za Darija, zbog faula nad Leaom.

63. minut - Fernandeš šutira preko gola.

57. minut - Sais se povredio i iznet je na nosilima. Umesto njega je u igri Dari.

51. minut - Ulazi Kristijano Ronaldo! Zamenio je Rubena Nevesa, a istovremeno je Žoao Kanselo na terenu umesto Rafaela Gereira.

50. minut - El Jamik je promašio veliku šansu.

Počelo je drugo poluvreme, za sad nema izmena.

Poluvreme! Maroko vodi 1:0.

45. minut - Prečka! Bruno Fernandeš je opalio po lopti, ali je pogodio samo okvir gola.

42. minut - GOOOOOOL! Maroko vodi! En Nesiri trese mrežu. Rasni golgeter je glavom doneo prednost svojoj reprezentaciji, a svemu je kumovao veliki kiks golmana Košte koji je izleteo u prazno na centaršut.

39. minut - Šut Feliksa iz prve, ali neprecizan.

36. minut - Udarac Bufala, ali bez problema za Koštu.

35. minut - Amalah je šutirao iz dobre pozicije, ali preko gola.

31. minut - Šutirao je Feliks sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog od defanzivaca Maroka, pa je završila u korneru.

25. minut - I dalje se igra na polovini Maroka, ali bez prilika za Portugal.

15. minut - Evropska selekcija dominira, a posled lopte je najbolji pokazarelj 80:20.

6. minut - Nakon kornera je En Nesiri zapretio glavom, ali preko gola.

4. minut - Velika prilika za Portugal! Bono je odbranio udarac Žoao Feliksa.