PENAL RULET PRESUDIO: Argentina PREŽIVELA Holandiju i zakazala duel sa Hrvatskom!

09.12.2022

18:57 >> 23:03

Sve je gotovo.

Nahuel Molina i Leo Mesi

Fudbaleri Argentine drugi su polufinalisti Svetskog prvenstva u Kataru.

Gaučosi su posle boljeg izvođenja penala savladali Holandiju i sad će u borbi za finale igrati sa Hrvatima.

Posle 120 minuta bilo je 2:2, a Argentina je u penalima slavila sa 4:3.

Utakmica je započela veoma opreznom igrom oba tima. Niko nije hteo da previše otvoreno krene ka golu rivala, pa smo na prvu kakvu, takvu šansu morali da čekamo do 22. minuta kada je loše šutirao Mesi.

Samo dva minuta kasnije uzvratio mu je Stiven Bergvajn. Argentina je malo podigla nivo igre, Rodrigo de Paul je šutirao pravo u Andriesa Nopera, a onda je došao 35. minut.

Mesi je magično spojio sa golom Nahuela Molinu, koji je potom uspeo da savlada golmana Lala i donese prednost svom timu.

Do kraja poluvremena više nije bilo novih šansi.

Jalovo je napadao Van Galov tim na startu drugog dela. Nisu mogli da šutnu ka golu Argentine koja se znalački branila.

U 73. minutu Frenki de Jong obara Markosa Akunju, a sudija Mateu Lahoz pokazuje na belu tačku. Mesi je, naravno i logično, preuzeo odgovornost i preciznim udarcem savladao Noperta.

Van Gal je potom ubacio na teren i Vouta Veghorsta, što mu se višestruko isplatilo.
Visoki napadač je samo pet minuta nakon što je ušao u igru iskoristio centaršut Stivena Berghujsa i divnim golom glavom savladao Emilijana Martineza. Bio je to tek drugi šut Holandije na meču, a prvi u okvir gola.

Lale su dobile na samopouzdanju, pa su ubrzo imale šansu i preko Berghujsa, koji je bio izblokiran, te je pogodio samo spoljni deo mreže.

Španski arbitar je produžio drugo poluvreme za deset minuta. Holandija je dugim loptama pokušavala do izjednačenja, ali nije uspevala da stvori pravu šansu.

A, onda je u 10. minutu nadoknade Veghorst oboren, a Holandija dobila slobodan udarac. Svi su očekivali šut Teuma Kopmajnersa, koji se odlučio da po zemlji doda loptu Veghorstu, koji se sjajno snašao i doneo izjednačenje, veliko slavlje i produžetke Oranju.

Prvi produžetak je doneo veoma opreznu igru, te u njemu nismo videli nijednu pravu priliku.

U drugom produžetku Argentina je žestoko pretila. Imali su nekoliko sjajnih šansi Gaučosi, ali nisu uspeli do gola.

Nopert je bio sjajan na golu, a jednom prilikom i stativa je sačuvala Holanđane.

Penal serija je počela sa dva promašena penala od strane Lala, pošto je dve sjajne odbrane napravio Emilijano Martinez. Van Dajk i Berghujs su promašili pomenute penale. Argentina je, sa druge strane, oba puta bila precizna, pošto su Noperta savladali Mesi i Paredes.

Kopmajners i Montijel su bili precizni, a onda je pogodio i Vout Veghorst, koji je tim golom ostavio svoj tim u životu. Fernandez nije uspeo da donese pobedu svom timu, pošto je promašio ceo gol.

Luk de Jong je rutinskim udarcem izjednačio na 3:3, da bi potom Lautaro Martinez hladnokrvnim šutem odveo Argentinu u polufinale.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

HOLANDIJA - ARGENTINA 2:2 (0:1)

Posle penala: Holandija 3:4 Argentina

PENALI

PETA SERIJA: Luk de Jong precizan, Lautaro Martinez pogađa, Argentina sa 4:3 pobeđuje i ide dalje u polufinale.

ČETVRTA SERIJA: Veghorst ostavlja Holandiju u životu, Fernandez promašuje ceo gol. Argentina vodi sa 3:2

TREĆA SERIJA: Teum Kopmajners bez greške, Montijel uzvraća istom merom. Argentina vodi sa 3:1.

DRUGA SERIJA: Neverovatno brani Martinez udarac Berghujsa, Paredes veoma precizan. Argentina vodi sa 2:0

PRVA SERIJA: Van Dajkov udarac sjajno brani Martinez, Mesi rutinski pogađa. Argentina vodi sa 1:0.

PRODUŽECI

Kraj meča, izvodiće se penali.

120+1. minut - Stativa Enca Fernandeza.

120. minut - Nopert sjajno brani, a potom šutira i Mesi, ali pored gola. Pokušao je i Anhel di Marija direktno iz kornera da pogodi, ali je Nopert ponovo odbranio.

118. minut - Nekoliko opasnih napada Argentine.

114. minut - Stopostotna šansa Lautara Martineza, ali lopta na putu do gola pogađa Virdžila van Dajka.

110. minut - Slab pokušaj Mesija.

105. minut - Gotov je prvi produžetak.

100. minut - Bez prilika u produžecima.

91. minut - Krenulii su produžeci.

II POLUVREME

PRODUŽECI ĆE SE IGRATI!

90+11. minut - GOOOOOL - Holandija izjednačava na 2:2. Čudesna akcija Holandije posle slobodnjaka, i novi gol Veghorsta.

90.minut - Igraće se deset minuta nadoknade vremena.

89. minut - Uleteli su rezervni fudbaleri Holandije posle provokacije Leandra Paredesa, gužva se ubrzo raščistila.

88. minut - Žuti karton za Berghujsa.

85. minut - Opasan udarac Stivena Berghujsa, sreća za Argentinu.

83. minut - GOOOOOL - Holandija smanjuje na 2:1. Sjajan pogodak glavom rezerviste Vouta Veghorsta!

73. minut - GOOOOOL - Argentina vodi sa 2:0. De Jong je oborio Akunju, a Mesi savršenim penalom doveo Gaučose na korak od polufinala.

64. minut - Luk de Jong menja Dejlija Blinda.

63. minut - Opasan pokušaj Mesija iz slobodnog udarca, lopta ide preko gola.

60. minut - Jalovi napadi Holandije, Argentina znalački čuva prednost.

53. minut - Holandija nešto otvorenija u nastavku, ali i dalje bez prave prilike.

46. minut - Krenulo drugo poluvreme.

I POLUVREME

Argentina vodi na poluvremenu sa 1:0.

45+1. minut - Igraće se pet minuta nadoknade vremena u prvom delu utakmice.

45. minut - Žuti karton sada i za Kristijana Kutija Romera, štopera Argentine i Totenhema.

43. minut - Žuti karton za Džulijena Timbera, a dobija ga i Markos Akunja.

40. minut - Novi pokušaj Mesija, brani Nopert.

35. minut - GOOOOOL - Argentina vodi sa 1:0. Lionel Mesi je prelepo pronašao Nahuela Molinu, koji uspeva da pronađe put do mreže Andriesa Noperta.

33. minut - Dobar napad Argentine i slab udarac De Paula, pravo u Andriesa Noperta.

24. minut - Prva šansa za Holandiju, ali Stiven Bergvajn loše šutira iz dobre pozicije.

22. minut - Konačno neki udarac, Lionel Mesi je bio veoma neprecizan sa nekih 25 metara.

21. minut - Pritisak je okovao noge obema ekipama, dosadnih 20 minuta je iza nas.

7. minut - Bez većih šansi na početku meča.

1. minut - Krenuo je meč na Lusail stadinu u Dohi.

Uvod

19:30 - Ovako je bilo poslednji put kad su igrali Holandija i Argentina:

18:55 - Poznati su sastavi timova:

Najava

Fudbaleri Holandije i Argentine od 20 časova sastaju se u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kataru.

Ove dve reprezentacije poslednji put su se sastale u polufinalu Mundijala u Brazilu, kada su Gaučosi posle produžetaka slavili sa 1:0.

Pobednik ovog meča u polufinalu će igrati sa reprezentacijom Hrvatske, koja je posle penala eliminisala Brazil.