STRAŠNI BRAZIL PREGAZIO JUŽNU KOREJU: "Karioke" zakazale četvrtfinale sa vicešampionom sveta

05.12.2022

21:54

Prvi protivnik Srbije u Kataru se plasirao među osam najboljih na planeti.

Brazilci slave gol protiv Južne Koreje

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u ćetvrtfinale Mundijala u Kataru, pošto je u osmini finala bila bolja od Južne Koreje rezultatom 4:1.

Brazilci su opsao završili već u prvom poluvremenu, pošto su na odmor otišli sa četiri gola prednosti.

Vinisijus Žunior je u sedmom minutu načeo mrežu azijske selekcije, a već u 13. je Nejmar iz penala duplirao prednost Brazila. Rišarlison je u 29. minutu povisio na 3:0, a Sjong-Gju Kim je u 36. i četvrti put vadio loptu iz mreže, nakon što ga je matirao Lukas Paketa.

Počasni pogodak za Južnu Koreju je u 76. minutu utakmice postigao Sjong-Ho Paik.

"Kariokama" će naredni protivnik biti Hrvatska, koja je posle penala izbacila Japan.

Brazil - Južna Koreja 4:1 (4:0)

/Vinisijus 7, Nejmar 13, Rišarlison 29, Paketa 36 - Sjong-Ho Paik 76/

STADION: "974" (Doha)

SUDIJA: Klemon Turpan (Francuska)

BRAZIL: Alison (od 81. Veverton) - Militao (od 63. Dani Alveš), Tijago Silva, Markinjos, Danilo (od 72. Bremer) - Paketa, Kazemiro, Nejmar (od 81. Rodrigo) - Rafinja, Rišarlison, Vinisijus (od 72. Martineli).

JUŽNA KOREJA: Sjong-Gju Kim - Mun-Hvan Kim, Min-Jae Kim, Jong-Gvon Kim, Đin-Su Kim (od 46. Hong Čul) - Jae-Sung Li (od 74. Kang-In Li), Vu-Jong Džung (od 46. Jun-Ho Son), In-Beom Hvang (od 65. Sjong-Ho Paik), Hi-Čan Hvang - Gju-Sung Čo (od 80. Ui-Jo Hvang), Hjong-Min Son.

Tok meča

Kraj! Brazil je slavio rezultatom 4:1!

89. minut - Pokušao je Dani Alveš makazicama, ali je izblokiran, pa Brazil dobija samo korner.

80. minut - Nova sjajna odbrana Alisona.

76. minut - GOOOOOOOOOOOL! Korejci smanjuju na 4:1! Evrogol Sjong-Ho Paika koji je ušao pre 11 minuta.

68. minut - Velika gužva pred golom Brazila, ali Alison sjajnom intervencijom čuva svoju mrežu netaknutom.

62. minut - Rafinja još jednom propušta šansu da zatrese mrežu Južne Koreje.

54. minut - Golman Sjong-Gju Kim je opet spasao Korejece veće bruke, pošto je odbranio odličan šut Rafinje.

47. minut - Velika šansa za Sona, ali je Alison pokazao klasu.

46. minut - Rafinja je bio u dobroj poziciji, ali nema petog gola za Brazil.

Utakmica je nastavljena.

Poluvreme! Brazil vodi 4:0.

45+4. minut - Rišarlison se obrukao! Izašao je sam ispred golmana Južne Koreje, koji mu je nogom odbranio šut.

45+1. minut - Paketa je promašio veliku šansu. Tačnije odbranio mu je Sjong-Gju Kim.

44. minut - Vu-Jong Džung dobija žuti karton.

36. minut - GOOOOOOOL! Paketa postiže pogodak za 4:0.

34. minut - Kazemiro je šutirao, ali neprecizno.

29. minut - GOOOOOOOL! Rišarlison je povisio na 3:0! Napadač Totenhema je rutinskim udarcem krunisao fantastičnu akciju "Karioka".

22. minut - Na tribinama stadiona "974" vlada velika borba čije navijačice su lepše.

Navijačice Brazila i Južne Koreje na stadionu "974"

16. minut - Hi-Čan Hvang je opalio po lopti, a Alison ju je krajnjim naporima odbio u korner.

13. minut - GOOOOOOL! Nejmar je realizovao penal!

11. minut - Penal za Brazil! Rišarlison je oboren u kaznenom udarcu.

7. minut - GOOOOOOOOOOL! Brazil vodi! Strelac je Vinisijus Žunior.

Utakmica je počela!

19.55 - U ovom trenutku se intoniraju himne Brazila i Južne Koreje.

19.20 - Korejski navijači su pozirali samo za naš portal.

Navijači Južne Koreje pred meč sa Brazilom u Kataru

19.05 - Republikin izveštač sa lica mesta se našao u metrou sa brazilskim navijačima koji su krenuli na utakmicu.

19.00 - Utakmica na stadionu "974" počinje za sat vremena.

Uvod

Brazil i Južna Koreja su se do sada sastali pet puta, a azijska selekcija se slavila samo u prvom okršaju, davne 1999. godine. U naredna četiri susreta su trijumfovale "Karioke", a poslednji put letos u prijateljskoj kada je bilo 5:1.

Na Mundijalu u Kataru je Brazil bio prvi u grupi G, sa šest osvojenih bodova. Titeovi izabranici su pobedili Srbiju 2:0, pa Švajcarsku 1:0, a onda su minimalnim rezultatom poraženi od Kameruna.

Sa druge strane, Korejci su bili drugi u grupi H, u kojoj su osvojili četiri boda. Oni su prvo odigrali bez golova sa Urugvajem, zatim su izgubili od Gane sa 3:2, a na kraju su pobedili Portugal rezultatom 2:1.