NOVO ČUDO U KATARU: Koreja pobedila Portugal i otišla u osminu finala, Urugvajci ostali u suzama!

02.12.2022

18:04

Završeno je takmičenje i u grupi H.

Fudbaleri Portugala osvojili su prvo mesto u grupi, dok je reprezentacija Južne Koreje zauzela poziciju broj dva.

U mečevima poslednjeg kola Južna Koreja je savladala Portugalce sa 2:1, pa je Urugvaj uzalud pobedio Ganu sa 2:0.

Azijska selekcija je morala da pobedi Ronalda i drugove kako bi imala šanse za osminu finala i baš to je i učinila.

Portugalci su poveli pogotkom Rikarda Orte u 5. minutu. Ipak, do kraja poluvremena Korejci poravnavaju preko Kim Jong-Gvona.

U nastavku meča gledali smo otvorenu utakmicu, oba tima imala su svoje šanse, ali je Koreja postigla jedini gol.

Hjon Min-Son je sjajno povukao kontra napad i u pravom trenutku uposlio Hvang Hi-Čana, a napadač Vulverhemtpona je preciznim udarcem savladao golmana Portugala za erupciju oduševljenja na delu stadiona gde su bili navijači azijske selekcije.

Do kraja meča promene nije bilo, pa je Južna Koreja prošla dalje zbog više datih golova od Urugvaja.

Urugvaj je ponovo bio bolji od Gane, baš kao i u četvrtfinalu Mundijala u Južnoj Africi. Ovog puta bilo je 2:0 za južnoameričku reprezentaciju. Ali im to nije bilo dovoljno da izbore mesto u 16 najboljih.

Ipak, sve je moglo da bude drugačije. Afrička selekcija je u 21. minutu dobila priliku da povede sa bele tačke, ali je Andre Aju očajno izveo penal i Serhio Ročet mu je zaustavio udarac.

Kazna je bila surova, u narednih 11 minuta De Araskaeta je postigao dva gola i doneo sigurnu prednost Urugvajcima.

U drugom poluvremenu Gana je sve vreme pokušavala da stigne do gola, dok su se dvostruki šampioni sveta posvetili odbrani svog gola. Ipak, kada je Koreja povela protiv Portugala, Urugvajci su morali po još jedan gol da bi se plasirali u osminu finala.

Imali su nekoliko izuzetnih prilika, ali je golman Gane Lorens Ati-Zigi sve branio. Pokušavala je i Gana, ali nije imala sreće, pošto je i golman rivala sve branio.

Poslednju priliku imao je Urugvaj u desetom minutu nadoknade, Nikolas de la Kruz je pokušao iz slobodnjaka, ali šutirao je pravo u golmana Gane.

Na kraju velika tuga za obe selekcije, pošto su eliminisane sa Mundijala.