KAZEMIRO SPASAO SRBIJU - LAKŠE SE DIŠE: Brazil jedva probio bedem Švajcarske na stadionu "974", ali ipak slavio!

16:06

Fudbaleri Brazila pobedili su Švajcarsku u 2. kolu grupe G Mundijala.

Kazemiro slavi gol protiv Švajcarske

Brazilci su slavili rezultatom 1:0 (0:0), golom Kazemira u 83. minutu utakmice.

Pobeda petostrukog svetskog prvaka znatno olakšava put Srbije ka osmini finala Svetskog prvenstva, pošto će "Orlovima" za prolaz dalje biti dovoljna bilo kakva pobeda nad "Sajdžijama".

Švajcarska je dugo odolevala moćnom rivalu, ali se desetak minuta pre kraja meča odlično snašao vezista Mančester junajteda, koji je razornim udarcem uspeo da savlada odličnog Zomera.

Prethodno je u 64. minutu poništen gol Vinisijusa Žuniora, zbog ranijeg ofsajda Rišarlisona, posle reakcije iz VAR sobe.

Tokom meča videli smo izuzetno mali broj prilika. U prvom poluvremenu veliku šansu propustio je tamnoputi ofanzivac Real Madrida, dok četa selektora Murata Jakina nije uspela ozbiljnije da ugrozi Alisona.

Brazilci će u poslednjoj rundi grupe G sa šest poena ući u dvoboj sa Kamerunom, Švajcarci su ostali na tri, dok afrička selekcija i "Orlovi" imaju po jedan osvojen bod.

Tok meča sa stadiona "974" mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Brazil - Švajcarska 1:0 (0:0) /Kazemiro 83/

Kraj meča - pobeda Brazila!

90. minut - Sudija iz Salvadora odlučio je da nadoknadi šest minuta.

87. minut - Šut Rodriga odbranio je Zomer, krajnjim naporom je izbacio loptu u korner!

86. minut - Fraj menja Vidmera, a Aleks Teljes Aleksa Sandra.

83. minut - GOOOOL! Kazemiro je doveo Brazil u vođstvo! Šesti pogodak veziste Mančester junajteda za "Selesao", Zomer je konačno savladan - 1:0!

81. minut - Udarac glavom jednog brazilskog fudbalera sa ivice kaznenog prostora lako je ukrotio Zomer.

80. minut - Ulazimo iu sam finiš utakmice, Brazil jalovo napada, Švajcarci se umešno brane.

76. minut - Rodrigo je očajno izveo slobodan udarac.

73. minut - Nove promene na obe strane. Žezus i Entoni su ušli u igru za Brazil, umesto Rišarlisona i Rafinje. U redovima Švajcarske Ebišer je zamenio Soua, a Seferović Emboloa.

64. minut - Vinisijus Žunior je zatresao mrežu Zomera, ali je gol poništen zbog ranijeg ofsajda Rišarlisona, nakon signalizacije iz VAR sobe!

58. minut - Menjaju Tite i Jakin. Freda je zamenio Bruno Gimaraeš, dok su umesto Vargasa i Ridera na terenu Fernandez i Štefen.

57. minut - Vinisijus Žunior je pokušao spoljnim delom kopačke da proigrao Rišarlisona, ali je as Totenhema "za dlaku" zakasnio da sprovede loptu u gol Švajcarske.

Vedeta Reala "muči" Vidmera

54. minut - Švajcarska je napravila gužvu pred Alisonovim golom, na kraju je šutirao Vidmer, ali je izblokiran.

52. minut - "Požuteo" je i Fred.

51. minut - Rider je zaradio žuti karton.

50. minut - Drugo poluvreme - "ista pesma", bez šansi na stadionu "974".

46. minut - Brazil izvodi početni udarac u drugom delu igre. Tite je odlučio da napravi prvu izmenu, umesto Pakete na terenu je Rodrigo.

Bez golova posle očajnog prvog poluvremena!

45. minut- Igraće se još jedan minut.

44. minut - Brazilci su izveli dva vezana kornera u finišu prvog poluvremena, bez promene rezultata.

39. minut - Zapretila je i Švajcarska preko Vargasa, ali su defanzivci Brazila uspeli da ga zagrade u šesnaestercu, te je Alison pokupio loptu.

37. minut - Brazil kontroliše posed lopte, ali je nemoćan da probije bedem evropske selekcije. Šutirao je Militao, iznudio je udarac iz ugla, još uvek bez golova na stadionu "974".

31. minut - Rafinja je oprobao udarac sa distance, lak posao za golmana "Sajdžija".

27. minut - Sjajna odbrana čuvara mreže Švajcarske! Vinisijus Žunior je sačekao loptu na drugoj stativi, ali je Zomer odličnom intervencijom izbacio u korner!

23. minut - Sredinom prvog dela igre mreže još uvek miruju, bez posla za golmane, Alisona i Zomera.

Detalj sa meča Brazil - Švajcarska

13. minut - Dve poluprilike za "Selesao" uprskao je Rišarlison, dvostruki strelac na mundijalskoj premijeri protiv Srbije.

10. minut - Tvrd početak utakmice, Švajcarska ima terensku ravnotežu, bez velikih prilika u Kataru.

3. minut - Prva pretnja Brazila, centaršut iz slobodnog udarca sa levog boka prošao je kroz kazneni prostor Švajcaraca, ali niko nije uspeo da zahvati loptu koja je završila u autu.

1. minut - Početni udarac izveli su Švajcarci.

Reprezentativci Brazila

Počeo je meč na stadionu "974"!

Švajcarci uoči meča sa Brazilom

Pred početak meča intonirane su nacionalne himne Brazila i Švajcarske.

Srbija će pomno pratiti dešavanja sa ove utakmice. Nacija će, posle šokantnog remija sa Kamerunom (3:3), zdušno bodriti petostrukog svetskog šampiona, kako bi "Orlovi" ostali u igri za plasman u osminu finala.

DEŠAVANJA IZ KATARA MOŽETE PRATITI UŽIVO

Trijumf "Sajdžija" značio bi da reprezentacija Srbije ne zavisi od sebe pred poslednje kolo, kada igra upravo sa četom selektora Murata Jakina.

Podsetimo, Brazilci su u prvom meču savladali Srbiju sa 2:0, dok su Švajcarci bili bolji od afričke selekcije minimalnim rezultatom 1:0.

"Selesao" na stadionu "974" neće imati pomoć svog najboljeg igrača Nejmara, koji se povredio, a golove će pokušati da im donese ofanzivni trio Rafinja/Vinisijus/Rišarlison, iza kojeg će dejstvovati Paketa.

Jakin je spremio blago iznenađenje Titeu, pošto je na klupi ostavio Džerdana Šaćirija, a njegova ekipa na teren će istrčati u formaciji 4-3-3, dok će kapitensku traku nositi vezista Granit Džaka. Švajcarci se uzdaju u briljantnog Jana Zomera na golu, koji ih je tokom prvog poluvremena okršaja sa Kameruncima u nekoliko navrata "sačuvao".

Tok meča iz Katara možete pratiti uživo na našem portalu.

BRAZIL (4-2-3-1): Alison - Militao, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Fred, Kazemiro - Rafinja, Paketa, Vinisijus - Rišarlison.

ŠVAJCARSKA (4-3-3): Zomer - Vidmer, Akandi, Elvedi, Rodrigez - Sou, Džaka, Frojler - Rider, Embolo, Vargas.