TUNIS PRED ELIMINACIJOM SA MUNDIJALA: Djuk doneo pobedu Australiji i produžiO SAN "Kengura" o osmini finala! (VIDEO)

26.11.2022

12:58

Australijanci odoleli posle "drame".

Djuk slavi gol protiv Tunisa

Fudbaleri Australije napravili su džinovski korak ka plasmanu u osminu finala Mundijala!

"Kenguri" su na stadionu "Al Dzanub" nadigrali Tunis minimalnim rezultatom 1:0 (1:0), pogotkom Djuka sredinom prvog poluvremena.

DEŠAVANJA IZ KATARA MOŽETE PRATITI UŽIVO NA NAŠEM LAJV BLOGU

Igrao se 23. minut kada je Djuk odlično reagovao glavom, posle ubačene lopte Gudvina, a uspeo je da zatrese mrežu afričke selekcije iako je bio okrenut leđima golu.

Tunis je potom napadao, pokušavao je svim silama da dođe do izjednačenja i "zlata" vrednog boda, ali su Australijanci odoleli.

Interesantno je dodati da je poslednjih 15-ak minuta za Australiju odigrao i bivši štoper Crvene zvezde Miloš Degenek, koji je ostavio odličan utisak pomogavši svojoj selekciji da sačuva svoj gol.

Australijanci su stigli do prvih poena na šampionatu, posle ubedljivog poraza od Aktuelnog svetskog šampiona Francuske na startu, dok je Tunis ostao na jednom osvjenom bodu zahvaljujući startnom remiju bez golova sa Dancima.