NAJGORI MEČ SRBIJE OD DOLASKA PIKSIJA: "Orlovi" lak zalogaj za dominantni Brazil

24.11.2022

21:54

Zaslužen trijumf "Karioka".

Fudbalska reprezentacija Srbije porazom je započela učešće na Mundijalu u Kataru, pošto je poražena od selekcije Brazila rezultatom 2:0.

Bodove "Kariokama" doneo je Rišarlison, koji je rešio meč na "Lusailu" sa dva pogotka. Napadač Totenhema je mrežu "Orlova" načeo u 62. minutu, a konačan rezultat je postavio golom u 73.

Iako poraz od dva gola razlike rezultatski nije strašan, igra koju su izabranici Dragana Stojkovića Piksija prikazali bila je jeziva.

Pored toga što je dva puta loptu iz svoje mreže vadio Vanja Milinković-Savić, još dva puta je sreća pogledala našu reprezentaciju, jer je okvir gola sprečavao slavlje Brazilaca. Najpre je Aleks Sandro u 60. minutu zatresao stativu, a u 81. je Kazemiro pogodio prečku.

Pritom, golim okom se moglo videti da je najbolji igrač Srbije bio golman, popularni VMS, koji je u nekoliko navrata sprečio Titeove pulene da još ubedljivije slave u prvom kolu Svetskog prvenstva.

Primera radi, Brazilci su uputili 24 šuta ka golu "Orlova", od čega je čak deset išlo u okvir, dok su sa druge strane srpski igrači šutnuli četiri puta, a Alison Beker nijednom nije morao da reaguje.

Srbija u drugom kolu, koje je na programu u ponedeljak, igra protiv Kameruna, dok će Brazil u meču pobednika sa starta šampionata ukrstiti koplja sa Švajcarskom.

Srbija - Brazil 0:2 (0:0)

/Rišarlison 62, 73/

STADION: "Lusail" (Al Dajen)

SUDIJA: Alireza Fagani (Iran)

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković (od 57. Radonjić), Lukić (od 66. Vlahović), Gudelj (od 57. Ilić), Mladenović (od 66. Lazović) - S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović (od 83. Maksimović).

BRAZIL: Alison - Danilo, Markinjos, T. Silva, Aleks Sandro - Kazemiro, Paketa (od 75. Fred) - Rafinja (od 87. Martineli), Nejmar (od 79. Entoni), Vinisijus (od 75. Rodrigo) - Rišarlison (od 79. Žezus).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Brazil je pobedio 2:0!

Igraće se sedam minuta sudijske nadoknade.

89. minut - Martineli šutira glavom, ali neprecizno.

87. minut - Opasan šut Rodriga, ali lopta odlazi preko gola. Martineli je zamenio Rafinju, odmah posle toga.

85. minut - Milenković je oprobao udarac, ali Srbija dobija samo korner.

83. minut - Fred šutira sa distance, ali dobro brani Vanja Milinković-Savić. Ubrzo zatim je Maksimović zamenio Mitrovića.

Detalj sa meča na "Lusailu"

81. minut - Prečka! Kazemiro je lukavo šutirao, ali mu se isprečio okvir gola.

79. minut - Rišarlison i Nejmar ustupaju mesto Gabrijelu Žezusu i Entoniju.

75. minut - Rodrigo i Fred menjaju Vinisijusa i Paketu.

73. minut - Gol! Opet Rišarlison. Sjajan gol ofanzivca Totenhema, koji je nekim polumakazicama naterao Vanju Milinković-Savića da drugi put vadi loptu iz mreže.

70. minut - Gužva u petercu Brazila posle kornera, ali mreža Alisona ostaje netaknuta. Na kraju je Lazović šutirao neprecizno.

69. minut - Šutirao je Pavlović glavom posle kornera, ali preko gola.

67. minut - Vinisijus je bio u dobroj prilici, ali se srećom okliznuo...

66. minut - Lazović i Vlahović su na terenu umesto Mladenovića i Lukića.

64. minut - Lukić dobija žuti karton zbog prigovora.

62. minut - Gol! Brazil vodi! Rišarlison je strelac. Milinković-Savić je odbranio šut Vinisijusa, ali se lopta odbila na nogu napadaču Totenhema, koji ju je prosledio u mrežu.

60. minut - Stativa! Puno sreće za "Orlove". Aleks Sandro je opalio po lopti iz daljine, ali je pogodio samo okvir gola.

57. minut - Ilić i Radonjić menjaju Gudelja i Živkovića.

55. minut - Nejmar šutira, ali pored gola.

Dušan Tadić i Nejmar

50. minut - Dobro je! Nejmar pogađa samo živi zid.

49. minut - Žuti karton za Gudelja, zbog faula u zoni šuta.

46. minut - Auh! Vanja Milinković-Savić je dodao loptu u noge Rafinji, ali mu je potom i odbranio stopostotnu šansu.

Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nema golova na "Lusailu".

41. minut - Kiks Milenkovića nije kaznio Vinisijus, koji je šutirao pored gola iz odlične pozicije.

35. minut - Veliku šansu je imao Rafinja, ali je Vanja bio dobro postavljen i odbranio je.

33. minut - Brazilci imaju inicijativu, ali se Srbija organizovano brani.

27. minut - Fantastična intervencija Vanje Milinković-Savića, koji je stigao do lopte pre Vinisijusa.

Srbi sa svih strana sveta stigli u Katar

21. minut - Udarac Kazemira sa distance, ali sigurna intervencija Milinković-Savića.

19. minut - I dalje nema opasnosti ni po popularnog VMS-a, ali ni po Alisona na drugoj strani.

Navijači Srbije i Brazila zajedno na tribinama "Lusaila"

13. minut - Nejmar je šutirao direktno iz kornera, ali je Vanja Milinković-Savić sjajno reagovao.

11. minut - Paketa je bezobrazno faulirao Mitrovića, ali mu sudija nije pokazao žuti karton.

6. minut - Žuti karton za Pavlovića posle prvog oštrog starta.

Navijači u Beogradu gledaju meč

5. minut - Velika borba tokom uvodnih pet minuta, ali bez šuta na gol.

Utakmica je počela!

Katarci bodre Srbiju

19.59 - Ovo je Piksijevih 11 "Orlova" za meč sa Brazilom.

19.58 - Čekanju dolazi kraj, utakmica samo što nije počela. Sve je spremno za spektakl.

19.55 - U ovom trenutku se na "Lusailu" intoniraju himne Brazila i Srbije.

19.50 - Dušan Vlahović će šansu čekati sa klupe za rezerve, ali je spreman kao zapeta puška.

19.45 - Osetili su "Orlovi" travu na "Lusailu".

19.40 - Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su spremni za debi na Mundijalu u Kataru.

19.35 - "Orlovima" je podrška stigla i iz Republike Srpske, odnosno Brčkog, Dervente i Bijeljine.

Navijači iz Republike Srpske došli u Katar da bodre "Orlove" protiv Brazila

19.30 - Utakmica počinje za pola sata, a u trenutku kada je do njenog početka ostalo 60 minuta je Filip Đuričić na Tviteru objavio fotografiju iz svlačionice.

19.25 - Sada možete pogledati još jednom sastave, samo ilustrovano.

Piksi se opredelio za sledećih 11:

Sa druge strane, ovo je 11 "Karioka":

19.10 - Još jedan snimak vam donosimo sa mesta događaja.

19.00 - Čekanju polako dolazi kraj, utakmica počinje za sat vremena.

18.55 - Navijači Srbije imaju jasnu poruku za Brazilce.

18.40 - Objavljeni su sastavi.

Dragan Stojković se opredelio za sledećih 11:

V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, Gudelj, Mladenović - S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović.

Sa druge strane, Tite se opredelio za naredne igrače:

Alison - Danilo, Markinjos, T. Silva, Aleks Sandro - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison.

18.35 - Pogledajte i foto galeriju u kojoj se vidi atmosfera u Kataru pred duel Srbije i Brazila.

18.25 - Hrvatska navijačica Ivana Knol je za naš portal u Kataru otkrila da svim srcem navija za Srbiju i nema sumnje da će njena podrška prijati "Orlovima" protiv Brazila.

18.10 - Republika se nalazi na licu mesta i prenosi vam kakvu feštu su napravili navijači u Kataru pred meč Srbije i Brazila.

18.00 - Srpski navijači gaje optimizam pred utakmicu sa petostrukim prvakom sveta.

17.45 - Nekada je hobotnica Pol prognozirala rezultate velikih utakmica, a ovog puta je to uradila mačka Ceca.

17.30 - Utakmica u Al Dajenu, nedaleko od Dohe, počinje za dva i po sata.

Uvod

Poslednji meč prvog kola Svetskog prvenstva igra se na stadionu "Lusail", a snage će opdmeriti "Orlovi" i "Karioke".

Ove dve reprezentacije su se sastale i u grupnoj fazi prethodnog Mundijala, kada su Brazilci ostvarili pobedu od 2:0.

Prvi meč u okviru grupe G, u kojoj se nalaze Srbija i Brazil, odigran je jutros, a minimalnim rezultatom je Švajcarska savladala Kamerun.

Glavni sudija meča biće Iranac Alireza Fagani, koji je delio pravdu istim rivalima i pre četiri godine u Rusiji. Njemu će pomagati sunarodnici Mohamadreza Mansuri i njegov imenjak Abolfazli. Četvrti arbitar biće Maget Ndiaje iz Senegala.