LJUDI MOJI, DA LI JE OVO MOGUĆE? Srbin postigao EVROGOL s 50 metara! Da li smo već DOBILI pogodak GODINE! (VIDEO)

04.03.2024

19:48

Zatresao je protivničku mrežu sa svoje polovine terena.

U 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac iz Banja Luke je ostvario sigurnu pobedu rezultatom 3:0 protiv GOŠK, čime se učvrstio na liderskoj poziciji tabele uoči predstojećeg velikog derbija protiv Zrinjskog.

Banjalučani su stigli do vođstvo već u 8. minutu, kada je David Vuković postigao efektan gol sa oko 16 metara udaljenosti, pronašavši put do mreže snažnim udarcem u suprotni ugao.

Nakon rano postignutog gola, tim iz Banja Luke je nastavio da dominira igrom, stvarajući brojne prilike da stigne do novog pogotka.

Uprkos silnoj dominaciji, nisu uspeli da iskoriste nekoliko šansi, dok je i GOŠK pretio pokušajima od strane Šere i Gogića.

U 43. minuti, GOŠK je imao priliku da izjednači rezultat, ali je Milošević odbranio izvanredno kako bi sprečio Skoprupov slobodan udarac sa velike udaljenosti.

Pitanje pobednika je rešeno u 63. minutu kada je Jovo Lukić postigao drugi gol za Borac, za nedostižnih 2:0.

Samo tri minuta kasnije, desila se izuzetna situacija kada je Vasilije Terzić iz Borca iznenadio golmana GOŠK šutiravši sa preko 50 metara, poslao je loptu sa svoje polovine igrališta i nadmudrio istrčalog golmana, ušavši u konkurenciju za "Puškaša" (najbolji gol UEFA) ove godine.

Ovom pobedom, Borac je otišao na devet bodova prednosti u odnosu na Zrinjski, sa kojim se sastaje u narednom kolu, dok će GOŠK biti domaćin Posušju.