MA, ŠTA RADI OVAJ ČOVEK!? PETARDA Erlinga Halanda za nepunih sat vremena igre!

27.02.2024

23:10

Nestvarna partija špica Mančester sitija!

Fudbaleri Mančester sitija sastali su se sa Lutonom, u okviru osmine finala FA Kupa i slavili su rezultatom 6:2, ali će utakmica ostati upamćena po jednoj od najboljih individualnih partija u istoriji fudbala, a za to je zaslužan Erling Haland.

Napadač iz Norveške je postigao čak pet golova, a za to mu je bilo dovoljno 58 minuta igre!

Važi napomenuti i da mu je za četiri od pet pogodaka asistirao Kevin de Brujne!

Prvi gol Haland je postigao već u trećem minutu meča na asistenciju De Brujnea, a identičan scenario gledali smo u 18. i 40. minutu.

Klark je smanji rezultat na 3:1, a tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Klark je svojim drugim golom na meču u 52. minutu vratio nadu Lutonu, ali je to bilo sve što smo videli od njih.

Samo tri minuta kasnije Haland postiže svoj četvrti pogodak, a tri minuta kasnije i peti.

Konačan rezultat utakmice postavio je Mateo Kovačić pogotkom u 72. minutu susreta.

Haland je inače zamenjen u 77, minutu uz ovacije publike.

Dobio je ocenu 10 za svoj performans, što dovoljno govori koliko je neverovatno bilo dostignuće.