KRAJ EVROPSKOG SNA! Izraelci ZAUSTAVILI Mitrovićev Gent! (VIDEO)

21.02.2024

20:09

Belgijski tim završio učešćče u Evropi ove sezone.

Fudbaleri Makabija iz Haife plasirali su se u osminu finala Lige konferencije, nakon što su u revanšu plej-ofa remizirali 1:1 protiv belgijskog Genta.

Srpski reprezentativac Stefan Mitrović odigrao je celu utakmicu za domaći tim, međutim, za njega i ostale igrače Genta je evropska priča za ovu sezonu završena.

Nerešen ishod je bio dovoljan izraelskom timu, jer su u prvom meču slavili rezultatom 1:0, čime su ukupnim skorom od 2:1 obezbedili plasman među 16 najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Utakmica između Genta i Makabija donela je pravu dramu na terenu. Gosti iz Haife poveli su već u četvrtom minutu, kada je strelac bio Frandi Pijero, stavljajući domaći tim u nezavidnu poziciju.

Međutim, Belgijanci se nisu predavali i uspeli su da izjednače u 69. minutu golom Tarika Tisudalija.

Posle toga, ekipa Makabi Haife ostala je sa 10 igrača u polju, pošto je Danijel Sandgren dobio drugi žuti karton i morao u svlačionicu. Domaći tim je imao priliku da preokrene rezultat i odvede meč u produžetke, ali nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost na terenu.