LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA: Porto, PSŽ i Dortmund ČEKIRALI KARTE za osminu finala! Barselona se OBRUKALA, ali IDE DALJE!

13.12.2023

23:26

Uzbudljivo poslednje kolo najboljeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

Fantastična fudbalska predstava viđena je u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona!

Videli smo pregršt golova, preokrete i iznenađenja.

Krenimo redom, od grupe H u kojoj su plasman u osminu finala obezbedili Porto i Barselona.

Portugalski tim je na domaćem terenu pobedio Šahtjor rezultatom 5:3 u izuzetno atraktivnom meču.

Strelci za domaće bili su Galeno u 9 i 43. minutu, Taremi u 62. minutu, Pepe u 75. i Konseisao u 82. minutu utakmice.

Za goste su bili precizni Sikan u 29. minutu, Autogol postigao je Eustahio u 72. minutu, dok je precizan bio i Eginaldo u 88. minutu meča.

Marko Grujić odigrao je devet minuta u velikoj pobedi svog tima, koji će u osminu finala zajedno as Barselonom.

Španski velikan obrukao se u Belgiji, pošto je poražen od domaćeg Antverpena rezultatom 3:2.

Ćavijevi izabranici i pored ovog poraza idu dalje, dok će Šahtjor u Ligu Evrope.

Vermeren je doveo domaće u vođstvo već u drugom minutu meča, da bi rezultat poravnao Tores u 35. minutu.

Jansen u 56 minutu donosi novu prednost domaćinima, a Giu poravnava u 91. minutu meča.

Kada su svi mislili da je ovo konačan rezultat meča, na scenu je nastupio Ilenikena, koji je svom timu doneo prvi trijumf u Ligi šampiona u 92. minutu.

Pobeda koja ih ostavlja na poslednjem mestu grupe, ali će im mnogo značiti za budućnost.

GRUPA E

Atletiko Madrid savladao je Lacio na svom terenu rezultatom 2:0, a obe ekipe prošle su u osminu finala.

Grizman je načeo rivala u 6. minutu meča, da bi konačan rezultat postavio Lino u 51. minutu meča.

Seltik je pobedio Fejenord rezultatom 2:1, ali holandski tim ide dalje u Ligu Evrope.

Luis Palma doveo je domaćine u prednost u 33 minutu, poravnao je Minteh u 88. minutu, a pobedu Seltiku doneo je Lagerbilk u 91. minutu susreta.

GRUPA F

Ovo je bila grupa smrti, a do poslednje sekunde nismo znali ko će ići u osminu finala.

Na kraju su to Borusija Dortmund i PSŽ, dok je najveći gubitnik Milan.

Milanu je trebala pobeda koju je i ostvario na gostovanju Njukaslu 2:1, ali im je bio potreban i poraz PSŽ-a, a oni su remizirali u Dortmundu 1:1.

Luka Jović je ušao u 73. minutu meča i odigrao je fantastično, što može da raduje sve ljubitelje fudbala u Srbiji.

Milan će morati da se zadovolji Ligom Evrope, dok Njukasl pakuje kofere i završava svoju evropsku odiseju za ovu godinu.