NOVI PAZAR U ČETVRTFINALU KUPA SRBIJE: Srem osvojen uz goleadu

05.12.2023

15:23

Plavo-beli savladali Inđiju u gostima sa 3:2 i to bez Adema Lajića.

Fudbaleri Novog Pazara prvi su četvrtfinalisti Kupa Srbije. Oni su u osmini finala savladali Inđiju sa 3:2 u gostima, dok se većina ostalih susreta igra sutra. Uspeh plavo-belih je utoliko veći jer su igrali bez najboljeg igrača Adema Ljajića.

Međutim, to Pazarce nije sprečilo da opravdaju ulogu favorita protiv tima koji se nadmeće u Prvoj ligi Srbije. Novi Pazar je poveo golom Bogdanovskog u 6. minutu. U 17. minutu je već bilo 2:0 za goste, a strelac sa penala bio je Ergelaš. Samo četiri minuta kasnije je isti igrač povisio na 3:0.

Delovalo je tada da drame kraj železničke stanice u Inđiji neće da bude. Ipak, u 29. minutu je Kojić smanjio na 3:1, a nekoliko desetina sekundi kasnije je Desančić pogodio za 3:2. Tada je delovalo da to neće da bude konačan rezultat, ali jeste bio. Do kraja utakmice videli smo nekoliko dobrih šansi sa obe strane, a najbliži golu bio je napadač Novog Pazara – Obradović, koji je pogodio prečku.