KANGA JE U FORMI: Gelor Gabonu doneo pobedu u 86, REPRIZA GOLČINE NA MARAKANI (VIDEO)

20:17

Upisao je i asistenciju.

Gelor Kanga

Fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga (33) proživljava drugu mladost. Iako mu je 33, igrač sredine terena pruža sjajne partije u dresu reprezentacije Gabona i u klubu.

Trener Barak Bahar pružio mu je priliku u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona protiv Lajciga na Marakani, a miljenik navijača opravdao je ukazano poverenje. Sada blista i u dresu s nacionalnim grbom. Protiv Kenije na startu afričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine postigao je odlučujući gol u pobedi svog tima - 2:1. Imao je i asistenciju svom na svom kontu i bez dileme je bio igrač utakmice.

Trenutak odluke i dokaz da i dalje ima bombu u nogama dogodio se u 86. minutu meča s Kenijom. Prethodno je imao klučno dodavanje u 60. minutu posle kojeg je najavljen totalni preokret, pošto su gosti došli u vođstvo u 40. minutu.

Pristalicama Crvene zvezde bila je to repriza golčine protiv Krasnodara u plej-ofu za plasman u Ligi Evrope - 2:1, nakon poraza u Rusiji od 3:2. Na devet odigranih utakmica u tekućoj sezoni postigao je tri gola i dodao tri asistencije. Za Zvezdu je ukupno odigrao 197 utakmica i osvojio tri titule i dva Kupa Srbije.

Zanimljivo, Kanga je postigao gol za Gabon posle sedmogodišnjeg posta. Poslednji put pogodio je protiv Kameruna u porazu od 2:1 septembra 2016, a prvenac je upisao protiv Tunisa 2015. Odigrao je u dresu reprezentacije ukupno 63 utakmice u svim takmičenjima.