VAR SPASIO MILAN! Umalo iz dvojke u keca na "Vilja del Maru"! Roso-nerima ni dva gola više nisu DOVOLJNA! (VIDEO)

11.11.2023

17:15

Fudbaleri Lećea i Milana remizirali su rezultatom 2:2 (0:2) u 12. kolu Serije A.

Kakav meč na stadionu "Vilja del Mar"! Milan je vodio 2:0, imao igru i rezultat u nogama, a onda stao, dozvolivši Lećeu da stigne do izjednačenja, da bi u 90. minutu VAR poništio treći pogodak i pobedu domaćih fudbalera.

Leće je posle prvog poluvremena bilo u zaostatku od dva gola, pošto su gosti sigurnom igrom stigli do vođstva preko Olivijea Žirua.

Francuz je u 28. minutu na asistenciju saigrača iz reprezentacije Tea Ernandeza zatresao mrežu domaćina, da bi samo sedam minuta kasnije Rejinders udvostručio prednost gostiju.

A, onda je Milan potpuno stao! Razmahali su se izabranici Roberta D'Averse u drugom poluvremenu i uspeli da izbegnu poraz, ali će na kraju žaliti za sva tri, jer im je video tehnologija poništila gol Roberta Pikolija nekoliko pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Odgledao je arbitar Abiso sporni momenat i posle svega odlučio da ne prizna pogodak napadača Pikolija, te je ostalo 2:2.

Nadu domaćima vratio je Sansone u 66. minutu, na dodavanje Blina, smanjivši na 1:2, da bi strelac ovog gola asistirao kod drugog, kada je Banda bio precizan i šokirao Piolijevu četu, postavivši konačan rezultat.

Milan je treći na tabeli Serije A sa 23 boda, pet manje od lidera i gradskog rivala Intera, a tri od drugoplasiranog Juventusa koji ima i utakmicu manje, kao i nero-azuri.

Leće je na deobi 13. mesta sa 14 bodova, koliko je sakupila i 14. Đenova.