SITI PREKINUO CRNU SERIJU! Fati samo ZAPRETIO "građanima"! (VIDEO)

21.10.2023

18:27

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Brajton na Etihadu rezultatom 2:1, u devetom kolu Premijer lige.

Na domaćoj sceni, Siti je seriju loših rezultata počeo 27. septembra porazom do Njukasla u Liga kupu (1:0), potom je u Premijer ligi izgubio i od Vulverhemptona (2:1) i od Arsenala (1:0), da bi u subotu, na svom terenu, strepeo do poslednjeg trenutka:

Napetost je nastala u završnici, pošto je Gvardiolin tim u sudijskoj nadoknadi vremena ostao bez isključenog Akanđija, pa su "galebovi" krenuli na sve ili ništa da bi izbegli poraz.

Međutim, golovi Hulijana Alvareza u 7. minutu posle lepe akcije i još boljeg šuta i Erlinga Halanda sa distance u 19. bili su dovoljni za trijumf "građana", čija se mreža zatresla u 73. minutu, kada je to učinio 20-godišnje pojačanje Brajtona iz Barselone, Ansu Fati.

Posle ovog uspeha, Mančester siti iz devet utakmica ima 21 bod, jedan više od Liverpula koji je privremeno bio prvi usled popodnevne pobede u gradskom derbiju nad Evertonom.

Ipak, i jednu i drugu ekipu mogu da prestignu londonski klubovi, Totenhem i Arsenal, koji imaju po 20 bodova, ali i po meč manje.