PLASMAN NA EP SVE DALJE! Hrvati poraženi od Velsa

15.10.2023

23:01

"Kockasti" nisu uspeli da slave na gostujućem terenu

Luka Modrić

"Kockasti" u problemu! Fudbaleri Hrvatske poraženi su od Velsa sa 2:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Ovo je otežalo Hrvatima plasman na šampionat Starog kontinenta. Golove za Vels je postigao Vilson u 47. i 61 minutu, a zatim je Pašalić smanjio rezultat na 2:1. On je zatresao mrežu Velsa u 75. minutu duela.

Izdržali su Velšani veliki pritisak Hrvatske poslednjih petnaestak minuta i slavili možda i ključnu pobedu na putu za EVRO. Do kraja meča "kockasti" nisu uspeli da prekrenu rezultat, već su pognute glave napustili teren. U drugaj utakmici grupe D Turska je savladala Letoniju sa 3:0

U ovoj grupi Turska je trenutno prva sa 16 bodova iz sedam mečeva i faktički je obezbedila Evropsko prvenstvo. Vels i Hrvatska imaju po 10, po dve utakmice do kraja, ali Vels ima bolji međusobni skor jer u prvom meču bilo nerešeno 1:1

Obe selekcije imaju da odigraju još dva meča. U novembru Vels gostuje Jermeniji i dočekuje Tursku. Hrvatska gostuje Letoniji i dočekuju Jermeniju u poslednjem kolu. Šanse za drugo mesto ima i Jermenija sa 7 bodova

U slučaju bodovnog egala na kraju ostrvljani će biti bolje plasirani zbog uspeha u međusobnim duelima.