VANJA SAČUVAO MREŽU U SRPSKOM DERBIJU: Ubedljiva pobeda Fiorentine!

02.10.2023

23:16

Veliki broj naših fudbalera nastupio je na terenima širom Italije.

Vanja Milinković-Savić

Utakmicama koje su bile na programu u ponedeljak uveče, kompletirano je sedmo kolo Serije A.

Fudbaleri Torina i Verone odigrali su meč bez golova.

U tom meču je Vanja Milinković-Savić branio svih 90 minuta za domaći tim, koliko je na terenu u dresu gostiju proveo i Darko Lazović. U startnoj postavi Torina su se našli i Nemanja Radonjić i Ivan Ilić, ali su oni zamenjeni u 54. minutu.

Sasuolo je kod kuće izgubio od Monce 1:0, a sve bi možda bilo drugačije da je sa klupe priliku da zaigra dobio Uroš Račić.

Ovako su gosti odneli bodove iz Ređo Emilije, a za to je najzaslužniji Lorenco Kolombo, koji je u 66. minutu postigao pobedonosni pogodak.

Na kraju, Fiorentina je na svom terenu pobedila Kaljari sa 3:0.

Ceo meč za "violu" odigrao je Nikola Milenković, dok je Boris Radunović branio svih 90 minuta za goste sa Sardinije.

Nikolas Gonzalez je u trećem minutu doveo Fiorentinu u vođstvo, a Alberto Dosena je u 21. postigao autogol za 2:0. Konačan rezultat postavio je Mbala Nzola u nadoknadi drugog poluvremena.