"BRĐANI" PALI POSLE PREOKRETA: Čukarički vodio, Ferencvaroš se vratio iz penala, Pešić stavio tačku!

21.09.2023

20:44

Srpski klub porazom debitovao u evropskim takmičenjima.

Ferencvaroš - Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Budimpešti od Ferencvaroša, rezultatom 3:1 (2:1), u utakmici prvog kola F grupe Lige konferencija.

"Brđani" su šokirali domaći tim u 26. minutu, kada je Đorđe Ivanović preciznim udarcem postigao prvi gol na meču.

Španski sudija Giljermo Kvadra je u 33. minutu dosudio penal za Ferencvaroš, ali ga je poništio kada je pogledao snimak, nakon što je dobio poziv iz VAR sobe. Međutim, usledio je novi penal za Mađare, koji nije poništen, a realizovao ga je u 44. minutu Barnabaš Varga.

Preokret Fradiju doneo je Kvabvena Ovusu sjajnim pogotkom u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Tačku na meč stavio je Aleksandar Pešić, koji je u 79. minutu matirao Filipa Samurovića.

U drugom meču grupe F Genk i Fjorentina su remizirali (2:2), a oba gola za "ljubičaste" dao je defanzivac Luka Ranijeri, drugi na asistenciju Nikole Milenkovića koji je odigrao svih 90 minuta.

U drugom kolu, 6. oktobra, Čukarički će u Leskovcu ugostiti Genk, dok će Fjorentina biti domaćin Ferencvarošu. Pobednik grupe plasiraće se direktno u osminu finala Lige konferencija, dok će drugoplasirani u baražu igrati protiv nekog od trećeplasiranih klubova iz Lige Evrope.

Ferencvaroš - Čukarički 3:1 (2:1)

/Varga 44p, Ovusu 45+7, Pešić 79 - Ivanović 26/

STADION: Grupama arena (Budimpešta)

SUDIJA: Giljermo Kvadra (Španija)

FERENCVAROŠ: Dibuš - Botka (od 53. Siger), Mae, Sise, Ramirez - Makreckis, Abu Fani (od 74. Ali Ben) - Markinjos, Zakarjasen, Ovusu (od 74. Listes) - Varga (od 67. Pešić).

ČUKARIČKI: Samurović - Stevanović (od 88. Rogan), Subotić, Vranješ, Tošić - Sisoko, Docić (od 64. Stanković), Kovač (od 46. Miladinović) - Nikčević (od 46. Janković), Adetunđi (od 78. Cvetković), Ivanović.

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Ferencvaroš je pobedio rezultatom 3:1.

Igraće se još četiri minuta na Grupama areni.

79. minut - GOL! Aleksandar Pešić donois dva gola prednosti Ferencvarošu.

68. minut - Odbrana Samurovića posle šuta Pešića glavom.

67. minut - Ramirez šutira iz slobodnog udarca, a lopta prolazi tik iznad prečke Samurovićevog gola.

66. minut - Subotić dobija žuti karton.

60. minut - Dosta slabiji tempo meča u drugom poluvremenu.

50. minut - Žuti karton za Maea.

Počelo je drugo poluvreme, Miladinović i Janković menjaju Kovača i Nikčevića.

Prvo poluvreme

45+7. minut - GOL! Ferencvaroš dolazi do preokreta! Kvabvena Ovusu šalje loptu pod prečku gola "brđana".

45+2. minut - Adetunđi zbog prigovora dobija žuti karton.

Igraće se još sedam minuta u prvom poluvremenu.

44. minut - GOL! Barnabaš Varga šalje loptu u jednu, a Samurovića u drugu stranu. Ferencvaroš dolazi do izjednačenja.

44. minut - Trajao je razgovor sudije Kvadra sa VAR sobom, ali je na kraju potvrđena najstroža kazna.

41. minut - Sada penal za Mađare! Ponovo je Ivanović skrivio penal, a sada je srušio Ovusua. Dobio je tom prilikom strelac vodećeg gola za Čukarički i žuti karton.

34. minut - Ipak nema penala! Sudija Giljermo Kvadra je dobio pozic iz VAR sobe, a posle gledanja snimka je odlučio da promeni odluku.

33. minut - Penal za Ferencvaroš! Ivanović je nagazio Botku u kaznenom prostoru, a sudija Kvadra je pokazao na belu tačku.

29. minut - Samurović zaustavlja šut Ovusua.

26. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Čukarički vodi u Budimpešti! Strelac je Đorđe Ivanović. Bojica Nikčević je sa desne strane uputio oštar centaršut, a Ivanović je iz okreta pogodio mrežu Ferencvaroša.

19. minut - Žuti karton za Docića.

17. minut - Šteta! Velika šansa za Čuku odlazi u nepovrat. Okliznuo se golman Ferencvaroša Dibuš, ali ot Ivanović nije iskoristio, jer je loše šutirao.

13. minut - Šut Varge glavom, ali van okvira gola.

9. minut - Poništen gol! Dosta sreće za Čukarički! Varga je bio u ofsajdu, iako nije dirao loptu, uticao je na igru, pošto je pokušao da dođe do nje, što je omelo Samurovića u pokušaju da interveniše.

4. minut - Šutirao je Mae, ali nije bilo opasnosti po gol "brđana".