NIJE SEDMICA NA LOTOU, VEĆ NA OLIMPIKU: Roma upisala prvu pobedu u sezonu, ali KAKVU!

17.09.2023

23:10

"Vučica" utolila glad za bodovima.

Fudbaleri Rome

Fudbaleri Rome savladali su Empoli rezultatom 7:0 u meču trećeg kola Serije A i tako stigli do prve pobede u novoj sezoni.

Paulo Dibala je već u drugom minutu iz penala doveo "vučicu" u vođstvo, a u osmom je prvenac u dresu Rimljana postigao Renato Sančes.

Alberto Grasi je autogolom, deset minuta pre odlaska na odmor, postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Dibala je u desetom minutu nastavka povisio na 4:0, što je bio rezultat koji je na semaforu stajao do same završnice.

"Petarda" je pukla u 80. minutu, kada se u strelce upisao Brajan Kristante, a već u 82. je Romelu Lukaku dao svoj prvi gol u Romi.

Poslednji pogodak na meču postigao je Đanluka Manćini u 86. minutu.

Srpski golman Mile Svilar je ceo meč presedeo na klupi Rome.

Roma je prvom pobedom stigla do četiri boda i 12. mesta, a Empoli je ostao zakucan za dno kao jedini klub bez boda posle tri odigrana kola.