GOLEADA U LJUBLJANI: Sigurne pobede Francuske i Holandije!

07.09.2023

23:17

Dobre utakmice igrane su širom Evrope.

Slovenija - Severna Irska

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je u Parizu selekciju Republike Irske rezultatom 2:0 u meču grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti odigrano naredne godine u Nemačkoj.

Golove za Francusku postigli su Aurelijan Čuameni u 19. i Markus Tiram u 48. minutu.

Holandija je na svom terenu pobedila Grčku 3:0, dok je u ovom kolu Gibraltar bio slobodan.

Prvo mesto na tabeli drži Francuska sa 15 bododa, Holandija i Grčka imaju po šest, Irska je sakupila tri boda, a Gibraltar je bez bodova.

Češka i Albanija igrale su bez pobednika, 1:1 u grupi E. Češka je povela golom Vaclava Černija u 56. minutu, a izjednačio je Nedim Bajrami deset minuta kasnije.

Poljska je pobedila Farska Ostrva 2:0, dok je u ovom kolu Moldavija bila slobodna.

Češka je prva na tabeli sa osam bodova, dok je Albanija druga sa sedam. Poljska je osvojila šest, a Moldavija pet bodova. Farska Ostrva su osvojila jedan bod.

Finska je u gostima savladala Kazahstan 1:0 u meču grupe H. Jedini gol na utakmici postigao je Oliver Antman u 78. minutu.

Danska je savladala San Marino 4:0, dok je Slovenija nadigrala Severnu Irsku 4:2.

Finska je prva na tabeli sa 12 bodova, Danska i Slovenija imaju po 10, dok je Kazahstan sakupio devet. Severna Irska je osvojila tri, a San Marino je poslednji bez bodova.