SRBIJA PALA ZA DVA MINUTA: "Orlovi" poraženi od Mađarske!

07.09.2023

22:42

Naša reprezentacija ostala bez bodova u derbiju G grupe.

Dušan Tadić protiv Mađarske

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Mađarske rezultatom 2:1, u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koja je igrana na stadionu "Rajko Mitić".

Srbija je povela autogolom Atile Salaja u 10. minutu. Mađarska je do trijumfa stigla golovima Barnabasa Varge u 34. i Vilija Orbana u 36. minutu.

Mađarska je prva zapretila na meču, ali je Srbija povela u 10. minutu. Sergej Milinković-Savić je počeo akciju i loptu dodao do Dušana Tadića. Usledio je pas do Dušana Vlahovića, koji je šutirao prema golu, ali je lopta pogodila Salaja i završila je u mreži mađarskog tima.

Srbija je potom propustila nekoliko prilika preko Aleksandra Mitrovića i Filipa Kostića. Mađarska je izjednačila u 34. minutu preko Varge. Golman Srbije Vanja Milinković-Savić je prvo zaustavio udarac Rolanda Šalaja. Lopta se odbila do Šalaja, a onda ju je on prosledio do Varge, koji je pogodio mrežu "orlova". Mađarska je povela 2:1 samo dva minuta kasnije preko Orbana. Srbija je do kraja prvog poluvremena pokušala da izjednači, ali nije bilo promene rezultata.

Selektor Srbije Dragan Stojković je u poluvremenu obavio dve izmene. U igru su ušli Andrija Živković i Filip Mladenović, koji su zamenili Nemanju Radonjića i Kostića. Fudbaleri Srbije su zaigrali angažovanije u drugom delu meča, a Milinković-Savić je iz izgledne šanse u 54. minutu šutirao pored gola. Samo tri minuta kasnije velika prilika za Srbiju, a Denes Dibus je zaustavio udarac Vlahovića. U 60. minutu golman Mađarske je ovog puta zaustavio udarac Miloša Veljkovića.

Mađarska je u drugom poluvremenu odlučila da se brani, a "orlovi" su nastavili sa napadima. Vlahović je propustio novu šansu u 69. minutu. Stojković je potom pokušao izmenama da promeni igru svog tima, a na teren su ušli Nikola Milenković, Ivan Ilić i Luka Jović. Srbija je do kraja meča imala više od igre, ali promene rezultata nije bilo iako su Nemanja Gudelj u 91. i Sergej Milinković-Savić u 93. minutu propustili velike šansa za izjednačenje.

Zbog kazne UEFA na utakmici između Srbije i Mađarske nije bilo navijača. Međutim, na tribinama stadiona "Rajko Mitić" bilo je više hiljada dece uzrasta od sedam do 14 godina iz osnovnih škola širom Srbije.

Ovim trijumfom su se Mađari osamili na čelu G kvalifikacione grupe sa deset bodova, a Srbija je ostala druga sa sedam poena.

Srbija - Mađarska 1:2 (1:2)

/Salaj 10ag - Varga 34, Orban 36/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Huan Martinez Munuera (Španija)

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Veljković, Gudelj, Pavlović - Radonjić (od 46. Živković), Maksimović (od 64. Milenković), S. Milinković-Savić, Kostić (od 46. Mladenović) - Tadić (od 87. Ilić) - Mitrović, Vlahović (od 87. Jović).

MAĐARSKA: Dibus - Lang, Salaj, Orban - Nego, Nađ (od 77. Kata), Stajls, Kerkez (od 70. Fiola) - Soboslaj, Šalaj (od 90+4. Čobot) - Varga (od 77. Adam).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Mađarska je pobedila 2:1!

90+4. minut - Izblokiran pokušaj Mitrovića, korner za Srbiju.

90+3. minut - Soboslaj je bio u dobroj poziciji, ali je srećom šutirao pored gola.

90+3. minut - Sergej Milinković-Savić je šutirao glavom, ali pravo u Dibusa.

90+1. minut - Gudelj je šutirao sa nekih 18 metara, ali lopta prolazi nedaleko pored stative.

Igraće se još pet minuta.

87. minut - Jović i Ilić menjaju Vlahovića i Tadića.

82. minut - Period mirnije igre na Marakani, što nije dobro za naš tim.

75. minut - Stativa! Nađ je uklizao ispred Živkovića i tom prilikom je zatresao okvir svog gola.

69. minut - Vlahović opet promašuje. Imao je odličnu šansu glavom, ali je šutirao pored gola.

67. minut - Žuti karton za Vargu zbog faula nad Pavlovićem.

65. minut - Slab udarac glavom Aleksandra Mitrovića.

64. minut - Milenković menja Maksimovića i ide u poslednju liniju, a Gudelj se seli u vezni red.

61. minut - Nova izvrsna odbrana Dibusa. Šutirao je glavom Veljković, ali je golman Ferencvaroša fantastično intervenisao.

58. minut - Odlična šansa za Vlahovića, ali sjajna odbrana Dibusa.

54. minut - Sergej šutira glavom, ali loše.

50. minut - Pritisak "orlova" u drugom delu, ali zasad bez rezultata.

Počelo je drugo poluvreme. Dragan Stojković je na teren poslao Andriju Živkovića i Filipa Mladenovića umesto Nemanje Radonjića i Filipa Kostića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Iako je Srbija postigla prvi gol, Mađarska je preokrenula i na odmor odlazi vodeći 2:1.

45. minut - Prolazi lopta tik pored stative posle udarca Vlahovića glavom.

36. minut - GOL! Mađari preokreću na 2:1. Lang je sa leve strane poslao oštru loptu pred gol "orlova", a tamo ju je sa druge stative u mrežu prosledio Vili Orban.

34. minut - GOL! Mađari dolaze do izjednačenja! Salaj je bio u dobroj prilici, ali je njegov šut odbranio Vanja Milinković-Savić. Ipak, lopti je najbliži bio Barnabas Varga, koji ju je sproveo u mrežu.

28. minut - Dobar šut Kostića iskosa, ali je as Juventusa zatresao mrežu sa spoljne strane.

27. minut - Sjajno je Sergej Milinković-Savić proigrao Mitrovića, ali centarfor "orlova" ipak nije uspeo da ugrozi Dibusa.

20. minut - Umrtvili su "orlovi" tempo meča,nakon što su poveli.

13. minut - Vlahović je bio u dobroj šansi, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

10. minut - GOOOOOOOOOL! Srbija vodi! Tadić je proigrao Vlahovića, ovaj je užasno zahvatio loptu, ali ju je srećom Atila Salaj poslao u mrežu svog tima.

9. minut - Šutirao je Stajls, ali je izblokiran, pa gosti imaju samo korner.

6. minut - Bolje su Mađari ušli u meč, više se igra pred golom Srbije, ali za sada nema prilika.