MITROVIĆ SMIREN POSLE NESTVARNE PARTIJE: "Najsrećniji sam čovek na svetu kada dam gol!"

02.09.2023

09:18

Jasan stav našeg reprezentativca.

Aleksandar Mitrović

Fudbaleri Al Hilala preokretom su savladali Al Itihad na gostovanju rezultatom 4:3 (1:3) i preuzeli lidersku poziciju.

Najzaslužniji za trijumf je bio Aleksandar Mitrović, napadač srpske reprezentacije, koji je na ovom duelu postigao het trik. U strelce se prelepim pogotkom upisao u 20. minutu, drugi gol je dao u 60, dok je treći pogodak upisao svega pet minuta kasnije.

Posle meča se upravo Mitrović oglasio, čiji gol u 20. minutu predstavlja pravo remek delo.

- Rekao bih da je za mene svaki gol poseban gol, svaki je važan, bilo da je prvi, drugi... Nije mi važno da li je u pitanju volej ili onda kada samo čušnem loptu u mrežu. Samo da je gol i tada sam najsrećniji čovek na svetu - rekao je bez ikakve euforije Mitrović.

Istakao je napadač da je centaršut kod prvog pogotka bio odličan, a da je on samo pokušao da pogodi.

- Da, odlično sam reagovao, centaršut je bio odličan, samo sam pokušao da pogodim gol i da, udarac je bio sjajan - dodao je.

Srpski napadač je nedavno stigao u Saudijsku Arabiju, iz dresa londonskog Fulama, a u trećem meču za Al Hilal, naš golgeter je uspeo da postigne već četvrti pogodak, nakon što je u strelce upisao i na debiju, protiv Al Raeda.

Al Hilal je trijumfom pretekao Al Itihad na liderskoj poziciji, a najveće zasluge za to idu na adresu srpskih reprezentativaca.