SPUŠTENA ZAVESA NA KVALIFIKACIJE: Podeljene poslednje tri karte za Ligu šampiona!

22:57

Holanđani, Belgijanci i Danci su zauzeli preostala mesta.

Trofej Lige šampiona

PSV, Antverpen i Kopenhagen su poslednja tri učesnika Lige šampiona u sezoni 2023/24!

Holandski PSV je, posle 2:2 u Škotskoj, u revanšu plej-ofa u Ajndhovenu pobedio Rendžers rezultatom 5:1.

Ismael Salibari je u 35. i 53. minutu postigao prva dva gola na meču, a nadu "policajcima" vratio je Džejms Tavernije u 64.

Međutim, ta nada se ugasila samo dva minuta kasnije, kada je gol postigao Luk de Jong, a na 4:1 je povisio Džoi Verman. Konačan rezultat postavljen je u 82. minutu, kada je autogol postigao Konor Goldson.

Belgijski Antverpen je prethodne sedmice na svom terenu pobedio AEK sa 1:0, a u Atini je slavio sa 2:1, pa je tako obezbedio plasman u elitno društvo.

Prvi gol u revanšu postigao je Hirano Kerk u 73. minutu, dok je izjednačenje Grcima doneo Serhio Arauho u 90.

Pobedu i konačan prolaz Belgijancima doneo je u petom minutu nadoknade Mišel-Ange Balikviša.

Posle pobede u Poljskoj od 1:0, Kopenhagen je dočekao Rakov u revanšu, koji je završen rezultatom 1:1. Na taj način su se Danci domogli grupne faze Lige šampiona.

Kopenhagen je poveo u 35. minutu preko Denisa Vavra, a nadu Poljacima vratio je Lukaš Zvolinski u 87. Ipak, nisu gosti imali snage da izbore produžetak.