NOVI KIKS ČUKARIČKOG: Prva pobeda Napretka u sezoni, trijumfovao i Novi Pazar!

27.08.2023

22:16

Kompletirano je peto kolo Superlige Srbije.

Fudbaleri Čukaričkog

Fudbaleri Napretka stigli su do prve pobede u sezoni pošto su u petom kolu Superlige Srbije kao gosti savladali Spartak u Subotici rezultatom 3:1.

Napredak je napravio veliko iznenađenje, iako je stigao u Suboticu sa samo jednim osvojenim bodom u prva četiri kola.

Ognjen Mršić je doveo Kruševljane u vođstvo u 19. minutu, a prednost je duplirao Đorđe Jovanović u 39. minutu.

Veljko Jocić je u 66. minutu smanjio na 1:2, a konačan rezultat postavio je rezervista Slobodan Stanojlović u 89. minutu.

Čukarički je ponovo kiksnuo, pošto na svom terenu nije uspeo da savlada Radnik pred revanš meč protiv Olimpijakosa u plej-ofu Lige Evrope. Utakmica na Banovom brdu završena je bez golova.

Popularni "brđani" su tako niz bez pobede u Superligi produžili na tri utakmice, od kojih je u dve ekipu vodio novi trener Igor Matić.

Klub sa Banovog brda već u četvrtak u Leskovcu očekuje utakmica protiv Olimpijakosa u kojoj će pokušati da nadoknade minus posle poraza iz prvog meča 1:3 i plasiraju se u Ligu Evrope, a u slučaju i da ne uspeju u tome, imaju zagarantovan plasman u grupnu fazu Lige konferencija.

Nešto ranije je Novi Pazar kod kuće minimalnim rezultatom savladao Železničar iz Pančeva.

Jedini gol na meču je Marko Obradović posle asistencije Nikole Karaklajića u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.