DEBAKL PARTIZANA: Sabah SRUŠIO crno-bele, Azeri imaju VELIKU PREDNOST pred revanš!

10.08.2023

16:30

Loše izdanje "parnog valjka" u Azerbejdžanu.

Fudbaleri Partizana

Fudbaleri Partizana poraženi su od Sabaha sa 2:0 (0:0), u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Crno-beli su pokazali veoma loše izdanje, bili su prilično inferiorni na gostovanju u Azerbejdžanu, a za 90 minuta nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol domaćih.

Sa druge strane, Sabah je dominirao, imao je mnogo više šuteva, a Aleksandar Jovanović je najzaslužniji što na poluvremenu nije bilo golova.

Isti igrač je u 68. minutu odbranio penal Nurijevu, činilo se da bi to moglo da pokrene Partizan, ali se to nije desilo. Već u sledećem napadu Letić donosi prednost Sabahu, a samo pet minuta kasnije je Isajev duplira. Do kraja meča nije bilo previše šansi, pa Azeri imaju odličan rezultat pred revanš.

On je na programu sledećeg četvrtka, a meč na stadionu u Humskoj počinje u 20 časova i 45 minuta.

Duel Partizana i Sabaha možete pratiti u live blogu na našem portalu.

LIVE BLOG

FK Sabah - FK Partizan

2:0 (0:0)

/Letić 69', Isajev 74'/

FK Sabah: Imanov – Serdijev, Hadhudi, Čakla, Letić – Kristijan, Isaev, Til/od 82. Nurijev/ – Margarita, Nuriev /od 82. Mutalimov/, Ape /od 58. Volkov/.

FK Partizan:  Jovanović – Filipović /od 66. Stojković/, Ilić, Marković, Antić – Belić /od 66. Šćekić/, Kanute /od 66. Pantić/ – Severina, Kalulu /od 55. Natho/, Menig – Saldanja.

Stadion: Bank Republika arena

Sudija: Giorgi Kruašvili

TOK MEČA:

Tok drugog poluvremena:

Kraj meča, Sabah je slavio sa 2:0! Moraće Partizan mnogo bolje u revanšu, ako želi da obezbedi prolaz dalje.

90. minut - Igraće se još šest minuta.

82. minut - Dvostruka izmena u domaćoj ekipi, koja je potpuno usporila ritam utakmice.

74. minut - GOOOOOL! Sabah vodi sa 2:0! Partizan je u totalnom nokdaunu, Isajev je centrirao, Til promašio loptu, ali je ona završila iza leđa Jovanovića. Katastrofa crno-belih u Azerbejdžanu.

69. minut - GOOOOOL! Vodi Sabah 1:0! Samo minut posle penala, domaći stižu do vođstva, strelac je Letić.

68. minut - Jovanović brani penal! Nit je jedanaesterac postojao, niti ga je golman Partizana na pravi način odbranio, pošto je bio pola metra ispred linije, ali je bitno da je pravda zadovoljena.

67. minut - Penal za Sabah!

61. minut - Prva prilika za Partizan u nastavku, mogao je Saldanja mnogo bolje, ali nije uspeo da stigne do lopte.

55. minut - Prva izmena u "parnom valjku", Bibras Natho je ušao umesto Alda Kalulua.

54. minut - Novi šut domaće ekipe, probao je Margarita, ali Jovanović opet spasava Partizan.

52. minut - Prvi žuti karton za domaću ekipu, dobio ga je Ape.

48. minut - Nestvarna šansa za Sabah! Greška na sredini terena, sevnula je kontra, ali je Nurijev oklevao i promašio nemoguće. Šansa za domaće i posle kornera, ali je šut završio pored gola.

46. minut - Nije bilo promena, nastavljen je susret u Bakuu!

Počelo je drugo poluvreme!

Tok prvog poluvremena:

Kraj prvog poluvremena, nismo videli golove u Azerbejdžanu. Sabah je napadao, imao nekoliko dobrih šansi, ali su se crno-beli odbranili. Moraće Partizan mnogo bolje u nastavku.

47. minut - Nova velika šansa za Sabah! Ponovo Azeri prete iz kornera, Nurijev je šutirao glavom, ali Jovanović sjajno brani.

45. minut - Igraće se još tri minuta u prvom delu igre.

40. minut - Malo je opao ritam utakmice, što sigurno odgovara beogradskom timu, koji je u većem delu poluvremena bio inferioran.

33. minut- Nova šansa za domaćina, koji potpuno dominira. Posle centaršuta su šutirali igrači Sabaha, u više navrata, ali se nekako Partizan odbranio.

29. minut - Konačno šut i za Partizan, Kvinsi Menig je pokušao, ali je lopta otišla daleko pored gola.

27. minut - Sabah je postigao gol, ali je poništen iste sekunde, pošto je Ape bio u ofsajdu, a i rukom je primirio loptu, tako da ostaje 0:0 u Azerbejdžanu.

23. minut - Problem za Partizan, povredio se Aldo Kalulu nakon jednog starta na sredini terena. Videćemo da li će Francuz moći da nastavi meč.

18. minut - Novi šut za Sabah, Til je ostao sam na 16 metara, ali je Luksemburžanin šutirao pravo u Jovanovića.

15. minut - Zapretio je i Partizan. Saldnja je uputio pas u kazneni prostor, ali su defanzivci azerbejdžanske ekipe u poslednjem trenutku otklonili opasnost.

8. minut - Velika šansa za Sabah! Letić je centrirao, Til je bio sam na pet metara, ali je šutirao preko gola Jovanovića. Loš početak Partizana.

4. minut - Kristijan Belić je već dobio žuti karton, nerazumna odluka gruzijskog sudije. Sabah je pripretio iz slobodnog udarca, ali bezuspešno.

1. minut - Počeo je meč u Bakuu!

Krenuo je duel u Azerbejdžanu!

17:40 - Još 20 minuta do Partizanovog debija u Evropi ove sezone. Mogu li crno-beli do dobrog rezultata u Bakuu?

16:55 - Poznati su sastavi za današnji meč.

Sabah: Imanov – Serdijev, Hadhudi, Čakla, Letić – Kristijan, Isaev, Til – Margarita, Nuriev, Ape.

Partizan: Jovanović – Filipović, Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute – Severina, Kalulu, Menig – Saldanja.

Kao što vidimo, nema Bibrasa Natha, koji će meč početi sa klupe za rezerve.

16:30 - Dobrodošli u live blog portala "Republika", gde ćemo zajedno pratiti duel između ekipa Sabaha i Partizana.

UVOD

Fudbaleri Partizana su do sada u sezoni odigrali samo dve zvanične utakmice, nakon što u pripremnom periodu nisu beležili baš zavidne rezulate.

Crno-beli su na startu Superlige remizirali sa ekipom TSC-a (3:3), da bi u drugom kolu domaćeg prvenstva stigli i do prvenstva, pobedom u Novom Sadu protiv Vojvodine (2:0).

Sa druge strane, Sabah je prvi meč odigrao u Letoniji, gde je slavio protiv tamošnje ekipe RFS, a sedam dana kasnije su istog rivala pobedili sa 2:1, pa su tako sebi obezbedili dvomeč sa Partianom.

Takođe, počelo je i prvenstvo Azerbejdžana, a Partizanov protivnik je u prvom kolu bio vrlo ubedljiv, pošto je na svom stadionu demolirao Gabalu sa 5:0.

Podsetimo, pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu Lige konferencija igrati boljeg iz dvomeča u kome se sastaju rumunski FCSB i danski Nordsjeland.