ŠOKANTAN PREOKRET U TEKSASU! Junajted nastavlja da se BRUKA! (VIDEO)

31.07.2023

10:04

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Mančester junajted 3:2, u pripremnom meču na američkoj turneji.

Višestruki šampion Premijer lige je do vođstva došao sjajnim golom Diogoa Daloa u 24. minutu.

Ipak, viceprvak Bundeslige je golovima u finišu prvog poluvremena uspela da stigne do preokreta.

Na scenu je tada stupio Doniel Malen i pogocima u razmaku od 120 sekundi, doneo "milionerima" prednost od 2:1.

Crveni đavoli su, međutim, izjednačili početkom drugog dela preko Antonija, posle druge asistencije Donija de Beka na utakmici.

Borusija iz Dortmunda je do pobede došla golom mladog Jusufa Mukoka, koji je bio precizan u 70. minutu, postavivši konačnih 3:2.

Bila je to peta uzastopnu pobeda ovog leta za nemački tim, dok je Mančester junajted pretrpeo već treći poraz u nizu, na turneji po SAD.

"Milioneri" do početka sezone u Nemačkoj (Kup, 12. avgusta) igraju još protiv Čelsija (3. avgusta), dok je tri dana kasnije u generalnoj probi rival Ajaks.

Klub sa "Old Traforda" ima prijateljski meč protiv francuskog Lansa (5. avgusta) i Atletik Bilbaoa dan kasnije, budući da takmičenje u Premijer ligi počinje već 14. avgusta.