LUDNICA U BARAŽU: Četiri gola, crveni karton, promašen penal, prečka... Verona ostala u Seriji A!

11.06.2023

22:42

Kompletiran je sastav Kalča za narednu sezonu.

Fudbaleri Verone

Fudbaleri Verone izborili su opstanak u Seriji A, pošto su u baraž meču na neutralnom terenu savladali Speciju rezultatom 3:1 i tako nju poslali u rang niže.

Tim iz grada Romea i Julije je poveo već u petom minutu preko Davidea Faraonija kome je asistirao Darko Lazović.

Izjednačenje Speciji doneo je Itan Ampadu u 15. minutu.

Međutim, Siril Ngonge je u 26. i 38. minutu tresao mrežu Bartolomija Dragovskog i na taj način doveo Veronu blizu opstanka.

Situacija je mogla da se zakuva u 68. minutu kada je strelac prvog gola na meču Faraoni rukom sprečio da Specija smanji na 3:2, pa je dobio crveni karton a Specija penal. Međutim, Mbala Nzola nije iskoristio kazneni udarac, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Ampadu je u sudijskoj nadoknadi pogodio prečku, pa je i tada nedostajalo sreće Speciji da se vrati u igru.

Sa druge strane, iz Serije B u Kalčo se vratio Kaljari, koji je posle 1:1 u prvom meču plej-ofa pobedio u gostima Bari sa 1:0.