SPEKTAKULARAN ZAVRŠETAK PREMIJER LIGE! Karamele PREŽIVELE, ispao bivši šampion! Totenhem ostao bez Evrope, Mitar PROMAŠIO penal!

28.05.2023

19:30

Fudbaleri Evertona pobedili su Bornmut sa 1:0 (0:0) i u poslednjem 38. kolu sačuvali status premijerligaša.

Gol vredan opstanka za "karamele" postigao je Abdulaj Dukure, koji je u 57. minutu preciznim udarcem sa distance naterao golmana Traversa na kapitulaciju, pa su navijači Evertona mogli da počnu sa slavljem.

Pobeda kluba sa Gudisona označila je da će Lester i Lids u Čempionšip, uz davno prežaljeni Sautempton, koji je uprkos ispadanju još pre dve nedelje, ostao neporažen pred Liverpulom u fenomenalnoj utakmici, gde je palo osam pogodaka - 4:4 (2:2).

Uzalud su "lisice" savladale Vest Hem (2:1), golovima Barnsa u 34. i Faesa u 62. minutu.

Nekadašnji šampion Premijer lige (2016. godine) napušta elitni rang, kao i Jorkširci kojima je pobeda trebala protiv Totenhema koji je takođe "izvisio".

"Pevci" su trijumfovali sa 4:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Hariju Kejnu i Pedru Poru koji je bio precizan kod drugog gola, a Španac je asistirao kapitenu Totenhema kod trećeg pogotka u 69. minutu. Konačan udarac domaćinu zadao je Lukas Moura u sudijskoj nadoknadi vremena.

Oba tima postala su "gubitnici", pošto je i klub iz Londona ostao bez Evrope, jer će Aston Vila igrati u kvalifikacijama za Ligu Konferencija.

Ekipa iz Birmingema je pobedila Brajton sa 2:1 (2:1), koji će prvi put igrati na međunarodnoj sceni, ali u Ligi Evrope, a sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu kada su Daglas Luzi i Votkins doneli trijumf timu sa Vila parka.

Mančester junajted je pobedom nad Fulamom 2:1 potvrdio odavno obezbeđenu Ligu šampiona, dok je meč obeležio srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović zbog promašenog penala, kada ga je De Hea "pročitao" i zaustavio udarac najboljeg strelca "kotidžera. Izabranici Erika Ten Haga su sačuvali prednost do kraja susreta i trijumfalno završili sezonu.

Arsenal je demolirao Vulverhempton sa 5:0, dok je novi-stari šampion Mančester siti u rezervnom sastavu poražen u Brentfordu 1:0 (0:0). Gol za pobedu domaćina postigao je Pinok u 86. minutu, ali je i pored toga "pčelice" ostale bez učešća u Ligi Konferencija.