BOLAN PORAZ "ORLIĆA": Srbija u 90. minutu ostala bez polufinala Evropskog prvenstva i plasmana na Mundijalito!

27.05.2023

16:50

Izabranici Aleksandra Lukovića su bili bolji od vršnjaka iz Poljske, ali nažalost dobru igru nisu pretvorili u pobedu.

Kadeti Srbije posle poraza od Poljske

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva za igrače uzrasta do 17 godina.

"Orlići" su u četvrtfinalu posle velike borbe izgubili od Poljske rezultatom 3:2.

Na taj način, Srbija je ostala bez šansi da izbori mesto na kadetskom Svetskom prvenstvu, koje će se ove godine održati od 10. novembra do 2. decembra.

Poljaci su poveli već u četvrtom minutu utakmice, kada je Viktora Džodića savladao Jakub Kžižanovski. To je ujedno bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Veljko Vukojevć je u 51. minutu poravnao rezultat, ali je u 62. sa bele tačke Džodića matirao Danijel Mikolajevski.

Novo izjednačenje našoj reprezentaciji doneo je Andrej Subotić koji je u 70. minutu zatresao mrežu Poljske.

Ipak, Filip Rejčik je u 90. minutu iz slobodnog udarca malo izvan kaznenog prostora doneo trijumf Poljacima.

Izabranici Aleksandra Lukovića imaju za čim da žale, pošto su u drugom poluvremenu bili znatno bolji od protivnika, ali nisu uspeli to da pretvore u pobedu.