SKANDAL U VALENSIJI! Vinisijus Žunior na METI! Sevale PESNICE, opšta TUČA! (VIDEO)

21.05.2023

21:16

Fudbaleri Valensije pobedili su večeras na svom terenu ekipu Reala 1:0 u meču 35. kola španske La Lige.

Dijego Lopes je postigao jedini gol na meču u 33. minutu. Real je utakmicu završio sa fudbalerom manje, pošto je crveni karton u 90+7. minutu dobio Vinisijus Žunior, zbog udaranja protivničkog igrača Uga Dura.

Navijači Valensije su tokom celog meča na rasnoj osnovi vređali Brazilca.

Najpre je viđen nesportski potez, kada je jedan fudbaler Valensije kontru prekinuo tako što je drugu loptu u terenu kojom je omeo njegovu kontru.

Na nekih 20 minuta pre kraja utakmice, navijači Valensije su počeli na rasnoj osnovi da vređaju Vinisijusa, koji je želeo da uđe i u fizički obračun sa pristalicama "slepih miševa".

Zaustavili su ga saigrači, ali, potom nisu uspeli. Igrao se 90+7. minut, napravio je Vinisijus faul, kada je odmah dotrčao golman Valensije koji je ušao u klinč s Brazilcem.

Fudbaler Reala je dobio crveni karton, ali nije ostao dužan, pošto je svašta ispričao dok je izlazio sa terena.

Klub iz Madrida je treći na tabeli sa 71 bodom, dok je Valensija 11. sa 40.

Real će u narednom kolu na svom terenu dočekati Rajo Valjekano, dok "slepi miševi" gostuju ekipi Majorke.