ZVEZDA SE OKLIZNULA U KRAGUJEVCU! Luda završnica na "Čika Dači", LOŠA UVERTIRA crveno-belih za finale Kupa Srbije!

20.05.2023

15:14 >> 18:13

Kasno buđenje, pa šok za prvaka Srbije u srcu Šumadije.

Detalj sa "Čika Dače"

Fudbaleri Radničkog 1923 i Crvene zvezde remizirali su sa 1:1 (0:0) u okviru 36. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Vodeći pogodak na "Čika Dači" dao je rezervista Ivanić u 84. minutu, a bod Kragujevčanima doneo je Zorić, dva minuta kasnije.

Utakmica nije bilapreviše sadržajna, sve do "lude" završnice. Ivanić je postigao sjajan gol, posle kornera i kratke kombinacije, a Kragujevčani su ekspresno uzvratili i kaznili neopreznost odbrane kluba sa Marakane.

Domaći tim je prethodno najbolje prilike propustio u 63. minutu, preko Vidovića i Zorića, dok su za Zvezdu promašivali Katai, Rakonjac, Rodić...

Podsetimo da crveno-bele 25. maja očekuje finale Kupa Srbije protiv Čukaričkog, potom i proslava titule sa Novim Pazarom, dok Radnički u okviru poslednjeg prvenstvenog kola gostuje na Banovom brdu.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Radnički 1923 - Crvena zvezda 1:1 (0:0) /Zorić 86 - Ivanić 84/

Kraj meča - podela bodova u Kragujevcu!

90. minut - Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

86. minut - GOOOOL! Zorić je ekspresno poravnao rezultat - 1:1! Radnički 1923 je postigao prvi gol protiv šampiona Srbije ove sezone, asistencija see piše Maksimoviću, sjajna završnica meča na "Čika Dači".

84. minut - GOOOL! Ivanić je dao maestralan pogodak - 0:1! Rezervista crveno-belih je iskoristio kratku kombinaciju nakon kornera, a onda je sjajnim šutem pod prečku konačno savladao Lekovića!

78.minut - Bližimo se kraju utakmice, može li šampion da sruši bedem Kragujevčana?

Rakonjac je pronašao prostor i šutirao, opet je sjajna bila "jedinica" Radničkog 1923.

76. minut - Azarov je testirao Lekovića, golman Kragujevčana je ponovo bio na visini zadatka.

74. minut - Milojević je u igru uveo i Ivanića, Zvezda želi sva tri boda, ali se domaćin, za sada, uspešno brani.

68. minut - Sredina prvog poluvremena, čekaju se golovi u Kragujevcu.

63. minut - Dve stopostotne prilike za Radnički 1923! Kapiten Vidović na najpre promašio gol, nakon što se okliznuo Spajić, a onda je neprecizan bio i Zorić samo desetak sekundi kasnije!

57. minut - Katai je propustio najbolju šansu za Zvezdu! Šutirao je glavom sa nekih pet metara, ali je Leković uspeo da interveniše.

50. minut - Slična "priča" kao u prvom delu igre, bez ozbiljnih prilika...

46. minut - Milojević je napravio dve promene, na terenu su Nikolić i Mituljikić, izašli su Mitrović i Leković. Još dve promene i kod Kragujevčana, očekuje se više od oba sastava u drugih 45 minuta...

Bez golova u Kragujevcu!

45. minut - Igraće se još tri minuta.

40. minut - Ulazimo u samu završnicu prvog poluvremena, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

31. minut - Rodić je lepo "poklopio" loptu koju je uputio Mijailović, ali je golman Radničkog 1923 Leković to rutinski odbranio.

28. minut - Prinudna izmena kod domaćih, Dragoljub Srnić je zamenio Vidosavljevića.

Detalj iz Kragujevca

20. minut - Serija kornera i dve prilike gostiju (Rakonjac i Katai), ali nema promene rezultata u srcu Šumadije.

15. minut - Čolović je preciznim centaršutem pronašao Zorića, koji je uputio udarac glavom, pored Vasiljevićevog gola.

9. minut - Tvrd početak meča, dosta prekršaja i malo prilika na obe strane.

2. minut - Zvezda je zapretila preko Kataija, koji juri priznanje prvog strelca Superlige, ali je šut "desetke" crveno-belih završio preko gola Kragujevčana.

1. minut - Glavni sudija Nikola Đorđević dao je znak za početak utakmice.

Počeo je duel na "Čika Dači"!

Zvezdu do kraja sezone očekuju još tri utakmice, a svakako najveći izazov predstavlja finale Kupa Srbije protiv Čukaričkog 25. maja. Duel u Kragujevcu crveno-belima može da posluži kao priprema za finalni susret, od koga zavisi da li će na Marakanu stići treća dupla kruna u nizu.

Odbranu titule izabranici trenera Miloša Milojevića obezbedili su još početkom plej-ofa, a sada imaju novi cilj - da šampionat okončaju neporaženi.

Klub iz srca Šumadije je trenutno poslednji u plej-ofu sa 41 bodom i imaju imperativ da se u što boljem svetlu pokažu protiv novog/starog šampiona.

Zvezda će titulu prvaka proslaviti sledećeg vikenda, kada na naš najveći stadion stiže Novi Pazar, a dešavanja sa "Čika Dače" možete pratiti uživo na našem portalu.

RADNIČKI 1923: Leković - Miličić, Ivanović, Mitrović, Pecelj - Vidović, Zorić - Čolović, Vidosavljević, Jovanović - Mulunović.

C. ZVEZDA: Vasiljević - Spajić, Milunović, Leković - Mitrović, Kangva, Mijailović, Rodić - Mijatović, Katai - Rakonjac.