KAD NEMA SRBA, NEMA NI POBEDE: Bazel ŠOKIRAO Fiorentinu u Firenci!

11.05.2023

22:59

Veliki preokret švajcarske ekipe na severu Italije.

Fudbaleri Bazela priredili su pravu senzaciju u prvom meču polufinala Lige konferecija. Naime, švajcarski klub savladao je na Artemio Frankiju Fiorentinu nakon preokreta - 2:1 (0:1).

Fiorentina dolazi do vođstva u 25. minutu nakon kornera koji je izveo Lukas Martinez Kvarta. Najviši u skoku bio Artur Kabral. Na sledeću šansu vrednu pomena čekalo se do 54. minuta kada je Mandragora mogao da donese i drugi gol domaćima, ali je lopta proletela tik iznad prečke.

Bazel je uspeo da dođe do izjednačenja u 71. minutu. Egzekutor je bio Endi Dijuf posle sjajne solo akcije koju je izveo. Gosti su do potpunog preokteta i pobede došli upornošću, u drugom minutu sudijske nadokade. Zek Amdounu je zatresao mrežu Pjetra Teraćana za veliko slavlje gostiju.

Od srpski fudbalera iz redova "viole" na trenu je bio samo Luka Jović. Srpski napadač u igru je ušao u 81. minutu.

Vest Hem je takođe slavio nakon preokreta. "Čekićari" su u Londonu trijumfovali sa 2:1 (0:1).

Tijani Reijners doveo je AZ do prednosti u 41. minutu, dok su za Vest Hem pogađali Lukas Paketa, iz penala u 67. i Majkl Antonio osam minuta kasnije.

Revanš mečevi na programu su narednog četvrtka.