DIJA ŠOKIRAO MARADONU: Senegalac UNIŠTIO planiranu žurku, Napoli i dalje čeka titulu!

30.04.2023

16:57

"Granata" ostala neporažena na jugu Italije.

Fudbaleri Napolija i dalje nisu matematički obezbedili naslov šampiona. Sve je bilo spremno za žurku na stadionu Dijego Armando Maradona, ali Salernitana i Bulaje Dija su šokirali jug Italije u okviru 32. kola. "Granata" je ostala neporažena na vrelom gostovanju - 1:1 (0:0).

Čekalo se na gol u Napulju dugo, a Matija Olivera je pogodio u 62. minutu, nakon asistencije Raspadorija. Mogli su domaći da dokusure rivala u nekoliko navrata, ali briljirao je iskusni golman Giljermo Očoa.

Ipak, Salernitana je naplatila sve promašaje Napolija u 84. minutu. Bulaje Dija je matirao Aleksa Mereta nakon asistencije Kastanjosa.

Nakon šoka Spaletijevi momci su momentalno krenuli po još jedan gol, da spreče razočaranje čitavog grada koji je od ranog jutra naoružan bakljama, transparentima, dimnim bombama i ludačkom euforijom krenuo da vileni ulicama, ali osim jednog udarca Hviče, te nekoliko gužvi u kaznenom prostoru gostiju, nije uspeo da uradi više.

Napoli čeka na titulu 33 godine i u nedelju je imao priliku da je overi, ali će već sledeću imati u narednom kolu kada gostuju Udinezeu.