BORBA ZA LŠ BIĆE DRAMATIČNA DO SAMOG KRAJA: Fantastičan derbi na TSC Areni

27.04.2023

20:28

Do kraja prvenstva ostalo je pet kola, a timovi iz Bačke Topole i sa Banovog brda su izjednačeni na tabeli.

TSC - Čukarički

TSC iz Bačke Topole ostvario je u 32. kolu Superlige Srbije pobedu koja bi mogla da mu donese plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Domaći tim je na svojoj TSC Areni rezultatom 1:0 (0:0) savladao ekipu Čukaričkog.

Jedini gol na meču postigao je Nemanja Petrović koji je u 61. minutu zatresao mrežu "brđana".

Fudbaleri TSC-a slave pobedonosni gol

Međutim, daleko od toga da je to bilo jedino uzbuđenje na TSC Areni. Domaći sastav je pre tog gola u drugom poluvremenu u čak dva navrata pogađao prečku, pa se slobodno može reći da je zasluženo osvojio tri boda.

Ovim trijumfom je TSC preuzeo drugu poziciju na tabeli Superlige, pošto ima isti broj bodova kao i Čukarički, ali je regularni deo sezone završio bolje plasiran.

Prema tome, izabranici Žarka Lazetića imaju pol-poziciju u borbi za drugo mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Daleko iza TSC-a i Čukaričkog nalaze se Partizan i Vojvodina, koji imaju po sedam bodova manje.