FALILI SU SAMO GOLOVI: Odličan večiti derbi u Humskoj, pamtiće se revija promašaja Partizana i stativa Bukarija (VIDEO)

26.04.2023

16:09

Da je bilo publike utisak bi bio još bolji.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde remizirali su 0:0 u utakmici drugog kola plej-ofa Superlige Srbije. Kada se podvuče crta, 170. večiti derbi bio je zanimljiv i dinamičan, crno-beli su imali nekoliko izglednijih prilika, ali Milan Borjan je bio nepremostiva prepreka za ofanzivce “parnog valjka”.

Odlično prvo poluvreme gledali smo na stadionu u Humskoj. Obe ekipe su krenule ofanzivno I bez kalkulisanja, a prvu veliku priliku imao je Rikardo Gomeš u 4. minutu. Napadač crno-belih je bio blokiran u petercu gostiju, a nakon iznuđenog kornera Fuseni Dijabate je promašio loptu iz izgledne situacije. Odgovor crveno-belih usledio je 120 sekundi kasnije kada je Milan Rodić slabijom, desnom nogom, pucao pored desne stative gola koji je čuvao Nemanja Stevanović.

Sve do 26. minuta gledali smo utakmicu bez velikih prilika, a onda… Menig je maestralno prošao po levoj strani i kao na tacni uposlio momka iz Dijabatea. Ipak, bivši fudbaler Lestera je sa 7-8 metara šutirao visoko preko prečke. Mogao je lako Partizan do vođstva, mogla je i Zvezda u 42. minutu takođe. Pravi dar-mar je napravio Aleksandar Katai u petercu, ali lopta je posle njegovog udarca otišla pored leve stative.

U nastavku, fenomenalna akcija Partizana u 60. minutu, Filipović je maestralno proigrao Natha, koji je šutirao i to vrlo dobro sa 15 metara, ali je Borjan još bolje reagovao, uhvatio je živu loptu ispred Rikarda, koji je čekao odbitak. Malo je nedostajalo da Natho postigne pogodak iz prvog kontakta sa loptom, s obzirom da je minut ranije zamenio povređenog Meniga.

Kako se meč bližio kraju, tako je Partizan bivao sve opasniji. U 81. minutu viđena je još jedna prelepa akcija domaćina, Dijabate je prošao po levoj strani, pronašao je Jovića, koji je usamljen sa osam metara šutirao očajno, Borjan je lako uhvatio loptu i otklonio opasnost.

U jeku inicijative Partizana, sevnula je sjajna kontra Crvene zvezde. Stefan Mitrović je u 85. minutu kao brzi voz prošao po levoj strani, prelepo je centrirao, na drugoj strani glavom je šutirao Bukari, pogodio je stativu i to je bilo sve što smo videli u 170. večitom derbiju.

Nakon večerašnje utakmice novi-star šampion Crvena zvezda je stigla do 86. boda. Partizan je na deobi četvrtog mesta sa 58. bodova.

Partizan - Crvena zvezda 0:0 (0:0)

Stadion: JNA

Sudije: Dejan Trifković, Svetozar Živin, Goran Beljin

PARTIZAN: Stevanović - Filipović, Vujačić, Marković, Urošević - Kolorado, Pantić - Menig (od 60. Natho), Dijabate, Jović (od 93. Jevremović) - Gomeš

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Rodić (od 73. Azarov), Dragović, Eraković, Vigo - Mijailović (od 56. Kangva), Kanga (od 83. Srnić) - Bukari, Ivanić (od 73. Mitrović), Katai - Pešić (od 83. Rakonjac).

93. minut - Kraj utakmice! Partizan - Crvena zvezda 0:0

90. minut - Igraće se još tri minuta.

90. minut - Vujačić je oborio Bukarija, žuti karton za Crnogorca.

86. minut - Kakva prilika na drugoj strani! Bukari je pogodio stativu nakon centaršuta Mitrovića.

81. minut - Nova velika šansa za Partizan! Nemanja Jović je zapretio sa 10-tak metara, ali trapavo - pravo u Borjana.

77. minut - Nakon duge lopte Azarova ista je pala u šesnaesterac. Dragović nije uspeo da uputi udarac iz izgledne situacije.

73. minut - Dvostruka promena kod gostiju. Mitrović i Azarov menjaju Ivanića i Rodića.

72. minut - Nova javna opomena za crno-bele. Nemanja Jović je dobio žuti karton zbog faula nad Kangom.

71. minut - Filipović se sjajno ubacio po desnoj strani i centrirao u peterac, ali Eraković izbija u korner.

65. minut - Žuti karton za Uroševića zbog starta nad Vigom.

60. minut - Umalo Natho iz prvog kontakta sa loptom da savlada Borjana. Neverovatna intervencija kapitena Crvene zvezde.

59. minut - Ipak Menig ne može da nastavi utakmicu. Kvinsija će zameniti Natho.

58. minut - Menig se vratio u igru.

57. minut - Kangva je zamenio Mijailovića.

56. minut - Problem za Partizan! Povredio se Kvinsi Menig. Holanđaninu se i dalje ukazuje pomoć.

49. minut - Menigov udarac sa ivice šesnaesterca je bio veoma neprecizan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Partizan - Crvena zvezda 0:0

45. minut - Igraće se još jedan minut.

42. minut - Najbolja prilika za Crvenu zvezdu! Pravi dar-mar je napravio Katai u petercu, ali lopta odlazi pored leve stative.

39. minut - Nezgodan centaršut Kange! Stevanović je morao da boksuje.

32. minut - Prekršaj Markovića nad Pešićem. Žuti karton za mladog štopera.

26. minut - Kakav promašaj Dijabatea! Menig je maestralno prošao po levoj strani i kao na tacni uposlio momka iz Malija. Ipak, bivši fudbaler Lestera je sa 7-8 metara šutirao visoko preko prečke.

21. minut - Nakon novog kornera crno-belih ništa značajnije se nije desilo.

16. minut - Malo je nedostajalo da Aleksandar Pešić odreaguje na centaršut Viga. Međutim, popularni Šilja je kasnio za delić sekunde.

13. minut - Izblokiran šut Kataija. Stevanović rutinski hvata loptu.

10. minut - Prvi udarac u okviru gola! Rikardo je glavom sa 10-tak metara pucao pravu u Borjana.

6. minut - Rodićev udarac sa desne strane završava pored stative. Dobar početak utakmice.

4. minut - Dve odlične prilike za crno-bele. Prvo je šansu imao Rikardo, a onda je posle kornera Dijabate promašio loptu.

3. minut - Crvena zvezda ima blagu inicijativu, ali bez konkretnog učinka.

1. minut - Počeo je 170. "večiti derbi"!

18:10 - Loše vesti za Partizan, Vojvodina je remijem u Kragujevcu preuzela četvrtu poziciju. Crno-belima ozbiljno "visi" učešće na evro-sceni naredne sezone (više o tome pročitajte OVDE)