ŠOKANTAN PORAZ ŠPANIJE: Blamaža lažne države, Hrvati slavili u derbiju dana (VIDEO)

28.03.2023

22:56

Zanimljivo veče u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Fudbalska reprezentacija Škotske priredila je senzaciju u utakmici drugog kola grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto je na svom terenu sa 2:0 pobedila Španiju.

Oba gola za Škote postigao je Skot Mektominej, koji je mrežu "crvene furije" tresao u sedmom i 51. minutu.

Nešto ranije su u istoj grupi Gruzija i Norveška podelile bodove.

Selekcija tzv. Kosova se propisno obrukala, pošto u Prištini nije uspela da savlada slabašnu Andoru. Ta utakmica završena je rezultatom 1:1.

Lažna država je povela u 59. minutu preko Edona Žegrove, ali je već u 61. izjednačenje gostima doneo Berto Rosas.

U okviru I grupe su odigrana još dva meče u utorak uveče. Švajcarska je kod kuće pobedila Izrael sa 3:0, a Rumunija je na svom terenu bila bolja od Belorusije 2:1.

Na kraju, Hrvatska je golovima Matea Kovačića u 20. i četvrtom minutu nadoknade prvog dela pobedila Tursku sa 2:0 u gostima.

U istoj grupi je Vels minimalnim rezultatom kod kuće pobedio Letoniju, a heroj je bio Kifer Mur koji je pogodio u 41. minutu.