ŠOK NA POLJUDU: Vels IZNENADIO Hrvatsku, debitant junak Španije! (VIDEO)

25.03.2023

22:46

"Vatreni" zakazali na startu kvalifikacija.

U susretu prvog kola Grupe D kvalifikacija za EURO 2024. Hrvatska i Vels odigrali su nerešeno 1:1 na splitskom Poljudu.

Veoma neprijatno iznenađenje ekipe koja je zauzela treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru. Hrvatska je očekivala sva tri boda, imala više prilika, ali Vels je imao i sreće, ali i strpljenja da u smiraj susreta dođe do boda.

Hrvati su do prednostis stigli u 28. minutu preko Kramarića. Činilo se da će "vatreni" uspisati tri boda na startu kvalifikacija, ali je Broudhed u trećem minutu sudijske nadokande postavio konačnih 1:1.

Španci su lako izašli na kraj sa Norveškom u meču 1. kola grupe A - 3:0.

Dani Olmo je doneo prednost "crvenoj furiji" u 13. minutu utakmice u Malagi. Međutim, junak utakmice bio je rezervista i debitant u nacionalnom timu Hoselu. Napadač Espanjola je u 81. minutu zamenio Moratu, a onda u 84. i 85. minutu postigao dva gola i rešila sve dileme.