ŠVAJCARCI PROTUTNJALI NOVIM SADOM: Štefen UNIŠTIO domaćina!

25.03.2023

20:09

Rutinski trijumf popularnih "sajdžija" na startu kvalifikaciza za EURO.

Reprezentacija Švajcarske savladala je Belorusiju u Novom Sadu sa ubedljivih 5:0. Meč grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo je odigran na stadionu Karađorđe, jer Belorusija odlukom UEFA svoje mečeve kao domaćin igra na neutralnom terenu.

Nisu imali Švajcarci ozbiljnog rivala u Belorusima. Štefen je pogodio u 4, 17 i 29. minutu i sve je već posle pola sata završeno. U drugom poluvremenu pogodili su i Granit Džaka i Amduni.

U drugom meču ove grupe Izrael i reprezentacija tzv. Kosova igrale su nerešeno 1:1. Gosti su poveli autogom Dase u 36. minutu, dok je u 56. minutu konačan rezultat postavio Perez.