MILENKOVIĆ DAO GOL: Fiorentina posle preokreta u četvrtfinalu LK, Leh ZGROMIO Šveđane, DRAMA u Bratislavi (VIDEO)

16.03.2023

20:57

Srpska "viola" se plasirala među osam najboljih.

Nikola Milenković slavi gol

Fudbaleri Fiorentine i Leha pridružili su se Gentu u četvrtfinalu Lige konferencija.

"Viola" je u Turskoj rezultatom 4:1 potvrdila pobedu od prošle nedelje nad Sivasom, kada je u Firenci bilo 1:0. Turci su u revanpu poveli, ali je usledio preokret ljubičastih u kom je veliku ulogu odigrao i Nikola Milenković koji je postigao gol za 2:1.

Leh je pre sedam dana pobedio Đurgarden kod kuće sa 2:0, a u revanšu u Švedskoj je slavio sa 3:0 i tako se ubedljivo domogao četvrtfinala.

U istom terminu je počeo i meč u Bratislavi između Slovana i Bazela, a on je završen tek posle prace drame. Posle 2:2 u Švajcarskoj, Slovan je na poluvreme revanša otišao sa 2:0. Međutim, gosti su prvo smanjili, a potom u trećem minutu nadoknade izborili i produžetke. Na kraju, posle jedanaesteraca je Bazel prošao dalje, jer je u penal seriji slavio sa 4:1.