"PEVCI" BOLJI OD "ČEKIĆARA": Totenhem slavio u londonskom derbiju i vratio se na mesto koje vodi u Ligu šampiona!

19.02.2023

19:36

Odigran još jedan londonski derbi.

Hari Kejn i Hjon-Min Son

Fudbaleri Totenhema savladali su na svom velelepnom stadionu Vest Hem sa 2:0 u okviru 24. kola Premijer lige.

"Pevci" su sa nova tri boda ponovo dospeli na četvrto mesto, dok je njihov gradski rival posle još jednog poraza ove sezone ostao na poziciji 18. i čeka ga grčevita borba za opastanak u društvu najboljih.

Totenhem je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu. Imao je domaćin veliki posed lopte i nekoliko izuzetno opasnih napada, ali nije mogao do gola.

Vest Hem je tek nekoliko puta pripretio, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0.

Izabranici Antonija Kontea dominirali su na startu drugog poluvremena, ređali su se napadi Totenhema, a onda je stigao i vodeći gol.

Igrao se 56. minut kada je Ben Dejvis iskoristio izuzetno dodavanje Pjera Emila Hojbjerga, a potom lepo uposlio Emersona Rojala, koji je zadivljujuće smirenim i preciznim udarcem savladao nemoćnog Lukaša Fabijanskog.

Samo dva minuta kasnije Džerod Bouen mogao je ekspresno da izjednači, ali je Frejžer Forster sjajno zaustavio njegov udarac.

Konačnih 2:0 za Totenhem postavio je rezervista Hjon-Min Son. Pogrešili "čekićari", Hari Kejn se majstorski snašao i prelepim pasom spojio Korejca sa golom, a Sonu nije bilo teško da pronađe put do mreže.

Promene rezultata više nije bilo, pa je Totenhem upisao važna tri boda pred nastavak sezone.