18.02.2023

21:08

Sjajan meč na severu Engleske.

Detalj sa meča Njukasla i Liverpula

Fudbaleri Liverpula savladali su Njukasl u gostima sa 2:0 u derbi meču u okviru 24. kola Premijer lige.

Sve je bilo govoto posle 20-ak minuta utakmice.

Darvin Nunjez je u 10. minutu doneo prednost Liverpulu posle dodavanja Trenta Aleksandera Arnolda, a na 2:0 povisio je Kodi Gakpo posle fantastičnog dodavanja Mohameda Salaha.

U 22. minutu golman "svraka" Nik Poup dobio je direktan crveni karton, on je izleteo daleko od svog šesnaesterca, ali je loše procenio loptu, pa ju je prigrlio rukama. Sudija Entoni Tejlor nije imao nikakvu dilemu, pa je sjajni čuvar mreže morao napolje.

Njukasl se nije predavao, igrao je otvoreno i napadao Liverpul, a do kraja prvog poluvremena domaćin je dva puta pogađao prečku.

Do kraja utakmice samo je još Kalum Vilson pretio Alisonu, dok je Liverpul nekoliko puta bio blizu i trećeg pogotka.

Liverpul se popeo na osmo mesto i ima 35 bodova, koliko i Brajton i Brentford, dok je Njukasl četvrti sa šest poena više. ali i mečom više.

Njukasl u narednoj rundi gostuje Sitiju, dok će Liverpul dočekati Kristal Palas.