PARTIZAN SE NAMUČIO, ALI POBEDIO: Rikardo SERVIRAO osvetu Spartaku!

19.02.2023

16:15 >> 19:12

Crno-beli osvojili Suboticu.

Rikardo Gomeš

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u Subotici sa 1:0 u okviru 22. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su tako upisali drugi trijumf u domaćem prvenstvu u prolećnom delu takmičenja, nakon što su prošle nedelje doživeli debakl na svom terenu od Mladost GAT-a.

Parni valjak sada ima 49 bodova, 11 manje od vodeće Crvene zvezde.

Partizan se osvetio Spartaku, koji ga je dobio u jesenjem delu prvenstva u Humskoj rezultatom 1:0.

Gordan Petrić napravio je minimalne promene u odnosu na meč protiv Šerifa, pa su u timu od starta bili Hamidu Traore i Slobodan Urošević.

Dva tima bila su sasvim ravnopravna na startu utakmice, a čak je Spartak bio i opasniji u nekoliko navrata.

Ipak, sve do 30. minuta nismo videli pravu šansu na utakmicu. Tada je Partizan odradio sjajan napad, ali je šut Filipovića zaustavio Mišo Dubljanić. Ubrzo je odbranio šuteve i Nathu i Beliću, ali je u 41. minutu bio nemoćan.

Edmund Ado i Fuseni Dijabate u duelu

Vujačić je sjajno prekinuo kontru Spartaka, a potom je Menig lepo proigrao Rikarda Gomeaša, kome nije bilo teško da savlada golmana domaćina.

Sa vođstvom Partizana od 1:0 otišlo se na odmor.

Ipak, Spartak već u 54. minutu dolazi do izjednačenja, a strelac je bio pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde Petar Stanić.

Slavlje fudbalera Spartaka posle gola Stanića

Kao da su se fudbaleri Partizana usredsredili isključivo na čuvanje Bijelovića. Lako je odvukao trojicu protivničkih fudbalera i proigrao Šimuru. Vezni fudbaler Spartka potom odlaže ka svom partneru u sredini i pozajmljenom fudbaleru Zvezde, a ovaj iz prve šutira i postiže gol uz pomoć Traorea i Markovića.

Partizan je ponovo krenuo svim silama ka golu rivala, pa je u 61. minutu imao fantastičnu šansu. Natho je majstorski izveo slobodnjak i pronašao Uroševića koji pogađa stativu.

Napravio je potom dve izmene Petrić, Jović i Andrade su zamenili Traorea i Meniga.

To mu se isplatilo već u 67. minutu. Lepo je izradio Parni valjak odbranu Spartaka po levoj strani, Jović se stuštio ka golu rivala, ali mu je udarac izblokirao Marinković. Na veliku žalost domaćeg tima odbitak je u praznu mrežu sproveo Rikardo Gomeš i svojim drugim golom doneo novu prednost beogradskom velikanu.

Do kraja utakmice sem dva slobodna udarca Spartaka nismo videli veće prilike, ali jesmo povredu Patrika Andradea.

Na kraju pobeda Partizana i tri važna boda pred revanš sa Šerifom predstojećeg četvrtka.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

SPARTAK SUBOTICA - PARTIZAN 1:2 (0:1)

II POLUVREME

Kraj meča i pobeda Partizana od 2:1.

85. minut - Povreda Patrika Andrade, menja ga Mihailo Ilić.

81. minut - Partizan čuva prednost.

69. minut - Dobar naapad Spartaka, Stanić je centrirao, ali Marinković neprecizno šutira glavom.

67. minut - GOOOOOL - Partizan ponovo vodi, 2:1. Sjajan napad Partizana, Jović je šutirao, izblokirao ga je Jovan Marinković, a Rikardo je potom sproveo loptu u praznu mrežu.

62. minut - Patrik Andrade i Nemanja Jović menjaju Hamidua Traorea i Kvinsija Meniga.

61. minut - Stativa Slobodana Uroševića.

Fudbaleri Spartaka

54. minut - GOOOOL - Spartak stiže do 1:1. Petar Stanić poravnava na 1:1.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

Poluvreme u Subotici.

41. minut - GOOOOL - Partizan vodi sa 1:0. Rikardo Gomeš je iskoristio kontra napad i doneo prednost crno-belima.

39. minut - Žuti karton i za Šimuru.

34. minut - Opasan udarac Noborua Šimure, uspeo je Popović Aleksandar da odbranil

33 minut - Filipović je prvi igrać koji dobija žuti karton na susretu u Subotici.

31. minut - Lep udarac Belića, dobra odbrana golmana Spartaka.

30. minut - Konačno dobra akcija Partizana, koju je dobrim udarcem krunisao Aleksandar Filipević, ali je Mišo Dubljanić sjajno intervenisao.

27. minut - Jedna od najslabijih utakmica ove sezone, fudbal za zaborav u Subotici.

18. minut - Partizan i dalje bez šanse.

7. minut - Bez prilika na početku meča.

1. minut - Krenula je utakmica u Subotica.

UVOD

16:35 -

16:15 - Sastavi timova:

SPARTAK (4-2-3-1): Dubljanić – Tanasin, Ostojić, Marinković, Vitorović – Ado, Stanić – Šimura, Srećković, Bijelović – Hrstić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Vujačić, Marković, Urošević – Traore, Belić – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo.

NAJAVA

Fudbaleri Partizana od 17 časova gostuju Spartaku u Subotici u okviru 22. kola Superlige Srbije.

Crno-beli će probati da se oporave od šoka u prošlom kolu, u kojem su izgubili sa 4:0 od ekipa Mladost GAT-a na domaćem terenu.

U međuvremenu Partizan je savladao Šerif u Kišinjevu, te je najavio bolje dane.

Izabranici Gordana Petrića imaće i motiv više protiv Spartaka, pošto su Subotičani slavili u prvom duelu ovih klubova u Humskoj rezultatom 1:0.