BAJERN SRUŠIO PSŽ SA IGRAČEM MANJE, TOTENHEM NIJE ZA LŠ: Mbapeu poništena dva gola, Milan rutinski očerupao "pevce"

14.02.2023

22:58

Po jedan gol rešio je oba meča koja su bila na programu u utorak.

Fudbaleri Bajerna slave gol protiv Pari Sen Žermena

Liga šampiona se konačno vratila, posle tri i po meseca!

Prve utakmice osmine finala odigrane su na Parku prinčeva i San Siru, a rivali su bili Pari Sen Žermen i Bajern, odnosno Milan i Totenhem.

Bavarci su u gostima pobedili "svece" sa 1:0, a istim rezultatom su "rosoneri" kod kuće srušili "pevce".

Od utakmice između PSŽ-a i Bajerna su svi očekivali mnogo, ali ona nije ponudila previše uzbuđenja, bar do same završnice.

Kinsli koman je u 53. minutu dao pobedonosni gol za Francuze, a u nastavku je Kilijan Mbape dva puta tresao mrežu gostiju. Međutim, prvi put se on našao u ofsajdu, u 73. minutu, a u 82. je nekoliko centimetara iza leđa odbrane Bajerna bio Nuno Mendes koji je potom asistirao Mbapeu.

U istom terminu je Milan golom Brahima Dijaza iz sedmog minuta pobedio Totenhem. Osim tog gola je šampion Italije imao još tri velike šanse, dok s druge strane londonski klub nije nijednom pošteno zapretio golu Ćiprijana Tatarušanua.

Elitno evropsko takmičenje se nastavlja u sredu, kada će Borusija Dortmund dočekati Čelsi, a Klub Briž ekipu Benfike.

Pari Sen Žermen - Bajern 0:1 (0:0)

/Koman 53/

STADION: Park prinčeva (Pariz)

SUDIJA: Majkl Oliver (Engleska)

CRVENI KARTON: Pavar (Bajern)

PSŽ: Donaruma - Hakimi (od 46. Kimpembe), Ramos, Markinjos, Mendes - Zair-Emeri (od 57. Ruiz), Danilo Pereira (od 75. Vitinja), Verati, Soler (od 57. Mbape) - Mesi, Nejmar.

BAJERN: Zomer - Pavar, De Liht, Upamekano, Kanselo (od 46. Dejvis) - Kimih, Gorecka - Sane (od 90. Stanišić), Musijala (od 87. Gravenberš), Koman (od 76. Gnabri) - Čupo-Moting (od 76. Miler).

Milan - Totenhem 1:0 (1:0)

/Dijaz 7/

STADION: San Siro (Milano)

SUDIJA: Sandro Šerer (Švajcarska)

MILAN: Tatarušanu - Kalulu, Kjer, Tijav - Salemakers (od 77. Mesijas), Krunić, Tonali (od 86. Pobega), Ernandez - Dijaz (od 77. De Ketelare), Žiru, Leao.

TOTENHEM: Forster - Lengle (od 81. Dejvis), Dajer, Romero - Emerson, Skip, Sar, Perišić - Kuluševski (od 70. Rišarlison), Son (od 81. Danžuma) - Kejn.

Tok mečeva

Drugo poluvreme

Završena je i utakmica na San Siru! Milan je pobedio rezultatom 1:0!

Kraj u Parizu! Bajern je slavio sa 1:0!

90+3. minut - Žuti karton za Tea Ernandeza.

90+2. minut - Isključenje! Pavar dobija drugi žuti karton, odnosno crveni.

87. minut - Žuti karton za Nejmara.

85. minut - Vitinja je imao dobru šansu, ali je šutirao pravo u Zomera.

82. minut - Poništen gol! Kilijan Mbape je zatresao mrežu Bajerna posle asistencije Mendesa sa leve strane, ali se Portugalac u trneutku prijema lopte nalazio nekoliko centimetara u ofsajdu.

79. minut - Još jedna dobra prilika za Milan. Tijav je pokušao glavom, ali lopta odlazi tik pored stative. Puno, puno sreće za jalovi Totenhem.

78. minut - De Ketelare je glavom šutirao iz dobre pozicije, ali pored gola.

73. minut - Mbape je propustio veliku šansu, a potom je u nastavku akcije postigao gol, ali iz ofsajda, pa se on neće računati.

70. minut - Žuti karton za Kimpembea koji je prekršajem presekao kontru Bajerna.

64. minut - Pavar je šutirao glavom posle kornera, a Donaruma je majstorski izvukao loptu sa gol linije.

63. minut - Žuti karton za Erika Dajera, zbog kog neće igrati revanš protiv Milana.

63. minut - Gol Pari Sen Žermena visi u vazduhu. Čupo-Moting je šutirao, Donaruma je zakačio loptu i odbio je u stativu.

62. minut - Čupo-Moting je pokušao atraktivno, ali je Donaruma bio spreman.

53. minut - GOOOOOOOOOL! Bajern je poveo 1:0 na Parku prinčeva! Kinsli Koman je zatresao mrežu posle centaršuta Alfonsa Dejvisa.

48. minut - Žuti karton dobija Romero zbog strahovitog starta na Tonaliju.

Utakmice su nastavljene. U Milanu nije bilo promena, dok su u Parizu oba trenera napravila po jednu. Kimpembe je zamenio Hakimija u PSŽ-u, dok je Kanselo u Bajernu ustupio mesto Dejvisu.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Bez golova na Parku prinčeva, Milan vodi 1:0 protiv Totenhema.

43. minut - Odličan šut Kimiha, ali je Donaruma sjajno reagovao.

39. minut - Teo Ernandez je mogao da duplira prednost Milana, ali su "rosoneri" morali da se zadovolje samo kornerom.

35. minut - Situacija se ne menja ni u Parizu, ni u Milanu.

26. minut - Prvi žuti karton večeras dobija Pavar, zbog oštrog faula nad Nejmarom.

25. minut - Bajern ima inicijativu na Parku prinčeva, ali bez pravih šansi. Sa druge strane, na San Siru je posle vodećeg gola Milana totalno umrtvljen tempo.

15. minut - Bez uzbuđenja u Parizu, dok se u Milanu od gola ništa specijalno nije dešavalo.

7. minut - GOOOOOOOL! Milan vodi protiv Totenhema 1:0, a strelac je Brahim Dijaz.

1. minut - Opasan pokušaj Čupo-Motinga na samom startu meča u Parizu, ali Donaruma ostaje nesavladan.

Utakmice su počele!

20.50 - Iščekivanju polako dolazi kraj. Vreme je za spektakle na Parku prinčeva i San Siru.

20.30 - Do početka mečeva ostalo je još pola sata.

20.10 - Već su poznate startne postave za oba meča.

PSŽ će sa ovih 11 dočekati Bajern:

Donaruma - Hakimi, Ramos, Markinjos, Mendes - Zair-Emeri, Danilo Pereira, Verati, Soler - Mesi, Nejmar.

Sa druge strane, Bavarci će zaigrati u sledećoj postavi:

Zomer - Pavar, De Liht, Upamekano, Kanselo - Kimih, Gorecka - Sane, Musijala, Koman - Čupo-Moting.

Što se tiče utakmice Milan - Totenhem, "rosoneri" će od prvog minuta zaigrati u sledećem sastavu:

Tatarušanu - Kalulu, Kjer, Tijav - Salemakers, Krunić, Tonali, Ernandez - Dijaz, Žiru, Leao.