LUD MEČ: Mitrović asistirao, pa završio u reklamama, Fulam u osmini finala FA Kupa!

08.02.2023

23:08

Goleada na stadionu Svetlosti.

Aleksandar Mitrović

Fudbaleri Fulama plasirali su se u osminu finala FA Kupa.

Londonski tim je u ponovljenom meču četvrte runde pobedio Sanderlend u gostima sa 3:2.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović je ovaj meč započeo sa klupe, ali je i bez njega četa Marka Silve stigla do prednosti.

Igrao se osmi minut kada je mrežu rivala pogodio Hari Vilson. To je bio jedini gol u prih 45 minuta, a od starta drugog poluvremena na terenu se našao i Mitrogol.

U 59. minutu bivši napadač Partizana promašio je dobru priliku, a onda je u nastavku akcije asistirao Andreasu Pereiri za vođstvo Fulama od 2:0.

Nakon ovog dodavanja Mitrović se sapleo o reklame koje su stajale blizu gol-aut linije, ali srećom prošao je bez ikakvih posledica.

Džek Klark je u 77. minutu smanjio na 2:1 i dao nadu domaćim igračima i navijačima. Ipak, nedugo posle toga Lajvin Kurzava postiže gol za 3:1.

Džuison Benet je u nadoknadi vremena ublažio poraz Sanderlenda i postavio konačnih 3:2.

Fulam će u osmini finala FA Kupa igrati protiv Lidsa.