DIJABATE PREKINUO AGONIJU U KRUŠEVCU: Partizan slavio na OČAJNOM terenu, Fuseni konačno pogodio u Superligi (VIDEO)

05.02.2023

13:52

Crno-beli minimalnim trijumfom smanjili bodovni zaostatak u odnosu na Crvenu zvezdu. Parni valjak sada ima osam poena manje od “večitog rivala”.

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na meču 20. kola Superlige postigao je Fuseni Dijabate u 62. minutu.

Slabo prvo poluvreme gledali smo na stadionu Mladost. Veoma loši vremenski uslovi, ali i katastrofalan teren otežavali su igračima obe ekipe da pokažu svoj pun potencijal. Napredak je u 7. minutu imao najbolju priliku u ovom delu igre. Šarić je uhvatio volej na 10-tak metara od gola Partizana, Marković je požrtvovano uklizao i poslao loptu u korner. Ekspresno su crno-beli uzvratili. Samo 120 sekundi kasnije Dijabate je odlično centrirao, a Jović iz neposredne blizine pogađa golmana Petrića. Do odlaska na odmor uglavnom se igralo na sredini terena, Napredak je imao blagu inicijativu, domaćin je izveo čak devet kornena nakon kojih nije bilo preteranih uzbuđenja.

U nastavku susreta Partizan je morao da krene ofanzivnije, a takav stil igre isplatio se u 62. minutu. Dijabate je lukavo šutirao sa 16 metara. Lopta je zakačila Kerkeza, promenila pravac i zavrišla iza leđa golmana Petrića za 1:0. Do kraja meča crno-beli su se odlučili za odbranu svoje mreže, te su prilike vrebali iz kontranapada. Jedna takva usledila je u 88. minutu kada je Natho prebacio Petrića, ali je Kerkez intervenisao na gol liniji.

Partizan je novim trijumfom stigao do 46. boda, osam manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Napredak je 11. sa devetnaest osvojenih bodova.

NAPREDAK - PARTIZAN 0:1 (0:0)

/Dijabate 62/

Stadion Mladost

Sudije: Mitić Milan, Andrejić Čedomir, Milićević Miloje.

NAPREDAK: Petrić – S. Jovanović, Kerkez, Đeković, Vukajlović – Putinčanin, Stanković – Ljubomirac, Bastajić (od 71. Knežević), Čečarić (od 71. Rosnup) - Šarić (od 81. Đ. Jovanović).

PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Andrade (od 71. Belić) – Dijabate, Natho, Jović (od 77. Menig) – Rikardo.

90. minut - Igraće se još pet minuta.

90. minut - Vujačić je zaradio žuti karton zbog starta nad Jovanovićem.

88. minut - Natho je imao fenomenalnu priliku. Izraelac je prebacio Petrića, ali Kerkez interveniše na gol liniji.

86. minut - Jalovi napadi Napretka. Partizan se organizovano brani i svoju šansu čeka iz kontre.

77. minut - Fuseni Dijabate se preselio na klupu. Njega je na terenu zamenio Kvnisi Menig.

76. minut - Umalo da dodavanje sa boka stigne do Kneževića koji je bio sam na metar do gol linije. Filipović je maestralno uklizao. Samo aut sa Napredak.

71. minut - Kristijan Belić je zamenio Patrika Andradea.

62. minut - GOOOL! Partizan stiže do prednosti! Dijabate je lukavo šutirao sa 16 metara. Lopta je udarila Kerkeza, promenila pravac i zavrišla iza leđa golmana Petrića - 1:0.

56. minut - Gađao je Andrade sa ivice kanzenog prostora. Udarac veziste Partizana završava pored desne stative.

53. minut - Ljubomirac je imao priliku da se proslavi! Fudbaler "čarapana" je sa nekoliko metara od gola šutirao neprecizno.

47. minut -  Prvi korner za Partizan na ovom susretu. Nije bilo opasnosti po gol Napretka.

Drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena! Napredak - Partizan 0:0.

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom delu igre.

41. minut - Ljubomirac je uhvatio volej na 10-tak metara od gola Popivića. Njegov pokušaj je išao pravo u mladog čuvara mreže.

35. minut - Žuti karton za Andradea. Vezista Partizana glavom je udario Šarića.

30. minut - Bio je Partizan blizu pogotka. Natho je izveo slobodan udarac, Jović se našao u ofsajdu.

29. minut - Uglavno se igra na sredini terena. Loši vremenski uslovi otežavaju ekipama da igraju rizičnije.

21. minut - Tri uzastopna kornera su imali domaći. Međutim, preteranih uzbuđenja nije bilo.

14. minut - Udarac Rikarda iz ne baš dobre poziciji završava preko tribine.

9. minut - Ekspresno uzvraćaju crno-beli! Dijabate je centrirao, a Jović sa svega nekoliko metara pogdađa Petrića.

7. minut - Veliku priliku imao je Napredak! Šarić je uhvatio volej na 10 metara od gola, ali je Marković sjajno blokirao udarac i poslao loptu u korner.

3. minut - Prema nezvaničnim saznanjima, meč je kasnio zbog pregovora obe ekipe oko odigravanja duela. Naime, teren u Kruševcu je u očajnom stanju.

14:37 - Početak utakmice je kasnio sedam minuta.